pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:
Tytuł książki:

Biznes patriotyczny. Historia Wydawnictwa CDN

Autor książki:

Mateusz Fałkowski

Dane szczegółowe:
Wydawca: Europejskie Centrum Solidarności
Rok wyd.: 2011
Oprawa: twarda
Ilość stron: 284 s.
Wymiar: 210x280 mm
EAN: 9788362853014
ISBN: 978-83-6285-301-4
Data: 2011-09-09
38.87  55.00  16.13 
pozycja dostępna Wyślemy w czasie: 1-3 dni

Opis książki:

Andrzej Paczkowski:

"Biznes patriotyczny” Mateusza Fałkowskiego to pierwsza w istocie doskonale udokumentowana (także materiałami esbeckimi) monografia jednego z najważniejszych ogniw Drugiego Obiegu.

Przewrotny tytuł dobrze oddaje zamysł i sens książki: jednym z elementów siły "CDN” – i paru innych firm tego rodzaju – było umiejętne połączenie poczucia misji z umiejętnościami menadżerskimi, znajomości rynku intelektualnego i jego możliwości z wyczuciem zapotrzebowań na słowa inne niż dostępne w ulicznych kioskach i państwowych księgarniach./ "

"Biznes patriotyczny” to coś znacznie więcej niż naukowe opracowanie, choć nic z wymogów rzeczowego wykładu nie zostało pominięte. Po prostu wchodzimy, na ile to jest możliwe, do kuchni tego przedsięwzięcia, poznajemy dziesiątki ludzi, to co robili, czym ryzykowali, jakie koszty ponosili i ile zarabiali.

Na "Biznes patriotyczny” składają się trzy integralne narracje: historyczna – autora, wspomnieniowa – uczestników wydarzeń oraz graficzna – Andrzeja Budka i Jacka Eberta. Dzięki temu powstała książka o bogatym materiałem ikonograficznym z licznymi relacjami świadków i uczestników tego dzieła, a czytelnik ma pełny opis dzieła, jakim była ta podziemna struktura i czasów, w jakich była osadzona.

Mateusz Fałkowski studiował socjologię w Warszawie, Berlinie i Erfurcie. Po kilku latach pracy w dziedzinie integracji europejskiej i stosunków polsko-niemieckich zajmuje się ruchami społecznymi (ze szczególnym uwzględnieniem podziemnych wydawnictw), socjologią rynków (zwłaszcza tych nielegalnych) i organizacji.

Książka "Biznes patriotyczny. Historia Wydawnictwa CDN" - Mateusz Fałkowski - oprawa twarda - Wydawnictwo Europejskie Centrum Solidarności. Książka posiada 284 stron i została wydana w 2011 r. Cena 38.87 zł. Zapraszamy na zakupy!

Bądź pierwszy - Oceń, napisz recenzję/opinię [+]