pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:
Tytuł książki:

Koniec gotówki. Cyfrowy Yuan

Autor książki:

Richard Turrin

Dane szczegółowe:
Wydawca: Zona Zero
Rok wyd.: 2022
Oprawa: Miękka ze skrzydełka
Ilość stron: 336 s.
EAN: 9788366814349
ISBN: 978-83-6681-434-9
Data: 2022-01-28
34.55  49.90  15.35 
pozycja dostępna Wyślemy w czasie: 24 h

Opis książki:

Chińska waluta cyfrowa - planowana i wdrażana od wielu lat. Kraj za Wielkim Murem stał się praktycznie bezgotówkowy.

Pierwsza część książki przedstawia aktualny stan transakcji bezgotówkowych w Chinach i opisuje ich konsekwentny rozwój. Druga tłumaczy koncepcję waluty cyfrowej i jej implementację w Kraju Środka. Część trzecia zawiera analizę jak rozliczenia elektroniczne zmieniły relacje człowiek-pieniądz w chińskim społeczeństwie. Czy te relacje ogarną cały świat
Koniec gotówki to najlepsze wprowadzenie do świata chińskich płatności cyfrowych, które będą miały wpływ na nas wszystkich w nadchodzących dziesięcioleciach. To książka niezbędna dla każdego, kto interesuje się tym, jak będzie wyglądał światowy ład w XXI wieku.

Dr Lauren A. Johnston,
pracownik naukowo-badawczy SOAS China Institute w Londynie i założyciel New South Economics

Specjaliści od technologii piszą o technicznych komponentach cyfrowego yuana w oderwaniu od ich wpływu na bankowość. Bankowcy debatują nad zamachem na hegemonię dolara. Żadna z tych grup nie docenia wybuchowej mieszanki technologii, finansów i polityki rządu, która za chwilę eksploduje w Chinach i na zawsze zmieni nasz świat.

Richard Turrin

Książka "Koniec gotówki. Cyfrowy Yuan" - Richard Turrin - oprawa Miękka ze skrzydełka - Wydawnictwo Zona Zero. Książka posiada 336 stron i została wydana w 2022 r. Cena 34.55 zł. Zapraszamy na zakupy! Zapewniamy szybką realizację zamówienia.

Bądź pierwszy - Oceń, napisz recenzję/opinię [+]