pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:  
Tytuł książki:

Koniec gotówki. Cyfrowy Juan

Autor książki:

Richard Turrin

Dane szczegółowe:
Wydawca: Fronda
Rok wyd.: 2022
Oprawa: miękka
Ilość stron: 336 s.
Wymiar: 236x171 mm
EAN: 9788366814622
ISBN: 978-83-6681-462-2
Data: 2023-01-31
34.55 
pozycja dostępna Wyślemy w czasie: 24 h

Opis książki:

Chińska waluta cyfrowa - planowana i wdrażana od wielu lat. Kraj za Wielkim Murem stał się praktycznie bezgotówkowy.

Pierwsza część książki przedstawia aktualny stan transakcji bezgotówkowych w Chinach i opisuje ich konsekwentny rozwój. Druga tłumaczy koncepcję waluty cyfrowej i jej implementację w Kraju Środka. Część trzecia zawiera analizę jak rozliczenia elektroniczne zmieniły relacje człowiek-pieniądz w chińskim społeczeństwie. Czy te relacje ogarną cały świat
"Koniec gotówki" to najlepsze wprowadzenie do świata chińskich płatności cyfrowych, które będą miały wpływ na nas wszystkich w nadchodzących dziesięcioleciach. To książka niezbędna dla każdego, kto interesuje się tym, jak będzie wyglądał światowy ład w XXI wieku.

- dr Lauren A. Johnston,
pracownik naukowo-badawczy SOAS China Institute w Londynie i założyciel New South Economics
Specjaliści od technologii piszą o technicznych komponentach cyfrowego yuana w oderwaniu od ich wpływu na bankowość. Bankowcy debatują nad zamachem na hegemonię dolara. Żadna z tych grup nie docenia wybuchowej mieszanki technologii, finansów i polityki rządu, która za chwilę eksploduje w Chinach i na zawsze zmieni nasz świat.

- Richard Turrin

Książka "Koniec gotówki. Cyfrowy Juan" - Richard Turrin - oprawa miękka - Wydawnictwo Fronda. Książka posiada 336 stron i została wydana w 2022 r. Cena 34.55 zł. Zapraszamy na zakupy! Zapewniamy szybką realizację zamówienia.