pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:  
Tytuł książki:

Konie, adiutanci, faszyści

Autor książki:

Wojciech Pasturski

Dane szczegółowe:
Wydawca: Book edit
Rok wyd.: 2021
Oprawa: miękka
Ilość stron: 246 s.
EAN: 9788366995024
ISBN: 978-83-6699-502-4
Data: 2021-09-08
Cena wydawcy: 34.00 złpozycja niedostępna

Opis książki:

Jest rok 1944.

W majątku ziemskim Ignaza Himmelsteina w Prusach Wschodnich stacjonuje sztab niemieckiej armii północ. Oficerowie i ich adiutanci zajmują cały dworek, a życie gospodarza ulega zmianie. Cofająca się armia niemiecka to sygnał, że sytuacja na froncie nie wygląda dobrze, a Tysiącletnia Rzesza się sypie. Ignaz widzi, że ci, którzy mają o nią walczyć, są skonfliktowani, zakłamani, wza- jemnie podważają swoje kompetencje, a atmosfera podejrzeń i strachu podsyca wizję rychłego upadku. Mimo to każdy stara się walczyć, jeżeli nie o przetrwanie kraju, to o własne.

W tej atmosferze pełni ogłady staropruscy oficerowie uciekają się do najniższych instynktów, aby osiągnąć swoje cele. Twardzi weterani, przenikliwi intelektualiści, melancholijni alkoholicy, zdesperowani paranoicy, bezwzględni zbrodniarze. Wysoko postawieni wojskowi zebrani w jednym miejscu w skrajnych okolicznościach. A pośrodku tego wszystkiego Ignaz, którego świat zamknął się wokół koni, adiutantów i faszystów.

Książka "Konie, adiutanci, faszyści" - Wojciech Pasturski - oprawa miękka - Wydawnictwo Book edit. Książka posiada 246 stron i została wydana w 2021 r.