pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:  
Tytuł książki:

Konflikty wewnątrzgrupowe jako determinanty efektywności rad nadzorczych

Autor książki:

Marchewka Malgorzata

Dane szczegółowe:
Wydawca: C H Beck
Rok wyd.: 2020
Oprawa: miękka
Ilość stron: 148 s.
Wymiar: 165x238 mm
EAN: 9788381986625
ISBN: 978-83-8198-662-5
Data: 2020-08-04
Cena wydawcy: 99.00 złpozycja niedostępna

Opis książki:

W publikacji wykorzystano koncepcję dynamiki grupowej, zgodnie z którą każdy zespół można scharakteryzować, opisując jego cechy statyczne (m.in. liczba członków, ich płeć i pochodzenie oraz ich kompetencje) oraz właściwości funkcjonowania grupy, czyli charakterystykę procesów grupowych.

Poza analizą empiryczną, monografia zawiera propozycję wykorzystania modelowania agentowego jako metody badania funkcjonowania rad nadzorczych. Na podstawie wyników badań zaproponowano wskazówki, które pomogą zwiększać efektywność rad nadzorczych przez odpowiednie prowadzenie posiedzeń i dyskusji oraz kształtowanie procesów grupowych sprzyjających efektywności zespołów, a także wpływających na pozytywny wizerunek spółki.

Książka jest adresowana do:
pracowników naukowych,
osób zajmujących się nadzorem korporacyjnym,
członków rad nadzorczych i kandydatów na członków rad nadzorczych,
akcjonariuszy, członków walnego zgromadzenia,
trenerów prowadzących szkolenia dla rad nadzorczych.

W recenzowanej monografii skoncentrowano się na konfliktach wewnątrzgrupowych jako na czynnikach determinujących efektywność rad nadzorczych. Ten problem należy uznać za ciekawy i istotny zarówno z punktu widzenia naukowego, jak i praktycznego. Jego rozwiązanie daje podstawy do odpowiedniego doboru członków rad, jak i pozwala na zdobycie wskazówek na temat organizacji i przewodniczenia ich posiedzeniom.

Dr. hab. Leszek Bohdanowicz, prof. UŁ

Książka "Konflikty wewnątrzgrupowe jako determinanty efektywności rad nadzorczych" - Marchewka Malgorzata - oprawa miękka - Wydawnictwo C H Beck. Książka posiada 148 stron i została wydana w 2020 r.