pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:
 
Księgarnia »
Książki »
»
Kłopoty z niedźwiedziem. Rosja w niemieckim, austriackim i szwajcarskim...
Księgarnia »
Książki »
książka:

Kłopoty z niedźwiedziem. Rosja w niemieckim, austriackim i szwajcarskim dyskursie medialnym od XIX do XXI wieku

Dane szczegółowe:
Wydawca: Wydawnictwo Uniwersytetu Łódzkiego
Rok wyd.: 2020
Oprawa: miękka
Ilość stron: 348 s.
EAN: 9788381426404
ISBN: 978-83-8142-640-4
Data: 2020-09-10
Cena wydawcy: 59.90 złpozycja niedostępna

Kłopoty z niedźwiedziem. Rosja w niemieckim, austriackim i szwajcarskim dyskursie medialnym od XIX do XXI wieku - Magdalena Żakowska - opis książki:

W książce omówiono dawne i współczesne niemieckojęzyczne dyskursy medialne o Rosji, argumentując, że warto je studiować ze względu na kluczową rolę odgrywaną przez Niemcy i Rosję w stosunkach międzynarodowych.

Przekaz niemieckich polityków i ludzi mediów jest słyszany i często traktowany jako głos Unii Europejskiej - stąd wypływa odpowiedzialność Niemców za współkształtowanie europejskich dyskursów, stereotypów, narracji dotyczących największego państwa świata.

Język i kultura niemiecka nie ograniczają się jednak do terytorium Niemiec. Do grupy krajów niemieckiego obszaru językowego należą także Austria i Szwajcaria. Państwa te z kolei odgrywają już bardziej specyficzną rolę na naszym kontynencie Austria jako swoisty obstruktor, Szwajcaria zaś - outsider procesów integracji europejskiej. Znaczenie ich dyskursów medialnych w kształtowaniu postaw społecznych Europejczyków nie jest więc tak doniosłe, jak Niemiec. Wieloaspektowa analiza różnych dyskursów niemieckojęzycznych pozwala jednak na dokonanie porównań i umożliwia pogłębione zbadanie roli i specyfiki właśnie narracji niemieckich.

Książka „Kłopoty z niedźwiedziem. Rosja w niemieckim, austriackim i szwajcarskim dyskursie medialnym od XIX do XXI wieku” - oprawa miękka - Wydawnictwo Uniwersytetu Łódzkiego.

Książka posiada 348 stron i została wydana w 2020 r.

Oceń, napisz recenzję/opinię [+]
  Bądź pierwszy - napisz opinię, recenzję o książce "Kłopoty z niedźwiedziem. Rosja w niemieckim, austriackim i szwajcarskim..."
Magdalena Żakowska - autor m.in.:
Rak trzustki czyli jak wygrać z - okładka książki
Rak trzustki czyli jak wygrać z cichym zabójcą Paweł Lampe, Magdalena Żakowska;
Kupujący tę pozycję zamówili również: