pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:
Tytuł książki:

Klinika chorób duchowych według Ewagriusza z Pontu i Ojców Pustyni

Autor książki:

Jan Smoła

Dane szczegółowe:
Wydawca: Bernardinum
Rok wyd.: 2022
Oprawa: miękka
Ilość stron: 208 s.
EAN: 9788381278492
ISBN: 978-83-8127-849-2
Data: 2022-05-11
28.01  39.90  11.89 
pozycja dostępna Wyślemy w czasie: 2-4 dni

Opis książki:

Kościół dokładnie rozeznał choroby sfery duchowej człowieka, opisał je, ukazał symptomy i zaproponował sposób ich leczenia. Nie były to działania przypadkowe, nieprzemyślane, lecz podejmowane w ramach solidnie zbudowanego systemu. W czasach Ojców Pustyni (od IV wieku) nastąpił rozkwit takiej posługi, a jej kontynuacje znajdujemy w klasztorach, diecezjach, a nawet w parafiach.

Mimo że mijają wieki, konieczność uzdrawiania i przychodzenia z pomocą chorym wciąż jest paląca. Stąd zrodziło się pragnienie, aby zgłębić i ukazać solidnie opisaną posługę uzdrawiania chorych pełnioną przez ojca pustyni, Ewagriusza z Pontu, którą podejmował pod koniec IV wieku w osadzie mniszej w Kellia, na pustyni egipskiej, prowadząc razem ze swoimi uczniami swoistą klinikę chorób duchowych. Ewagriusz opisał osiem podstawowych chorób sfery duchowej naszej osobowości, która jest najgłębiej ukryta: obżarstwo, nieczystość, chciwość, gniew, smutek, acedia, próżna chwała i pycha. Następnie pokazał symptomy każdej z nich oraz zalecał sposób leczenia.

Książka "Klinika chorób duchowych według Ewagriusza z Pontu i Ojców Pustyni" - Jan Smoła - oprawa miękka - Wydawnictwo Bernardinum. Książka posiada 208 stron i została wydana w 2022 r. Cena 28.01 zł. Zapraszamy na zakupy!

Bądź pierwszy - Oceń, napisz recenzję/opinię [+]