pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:  
Tytuł książki:

O czuwaniach sług Boga. De vigiliis servorum Dei. Seria: Biblioteka Patrystyczna

Autor książki:

Św. Nicetas z Remezjany

Dane szczegółowe:
Wydawca: Wydawnictwo Wrocławskiej Księgarni Archidiecezjalnej TUM
Rok wyd.: 2015
Oprawa: miękka
Ilość stron: 56 s.
Wymiar: 140x200 mm
EAN: 9788374543125
ISBN: 978-83-7454-312-5
Data: 2016-02-11
7.52 
pozycja dostępna Wyślemy w czasie: 24 h

Opis książki:

Dziełem św. Nicetasa Wydawnictwo Tum Wrocławskiej Księgarni Archidiecezjalnej otwiera nową serię wydawniczą BIBLIOTEKA PATRYSTYCZNA. W zamyśle, mają się w jej ramach ukazywać tłumaczenia wybranych tekstów Ojców Kościoła i pisarzy chrześcijańskich, które nie doczekały się jeszcze przekładu na gruncie polskim. Ci mistrzowie wiary i życia duchowego zadziwiają mądrością, ale i aktualnością płynącą z ich pism. Naszym pragnieniem jest zapoznanie szerszego grona odbiorców z dziedzictwem Kościoła pierwszych wieków. Redaktorem serii i pomysłodawcą jest dr Magdalena Jóźwiak z Papieskiego Wydziału Teologicznego we Wrocławiu.

Nicetas, biskup Remezjany (dziś w Serbii) żyjący na przełomie IV i V stulecia, przeszedł do historii jako autor kilku pism teologicznych i twórca hymnów liturgicznych. To właśnie jemu przypisuje się autorstwo Ciebie Boga wychwalamy - Te Deum laudamus , hymnu dziękczynnego Kościoła. Śpiewamy go do dziśw momentach wyjątkowych i uroczystych, wychwalając Boga i zanosząc dziękczynienie.

Niewielkie dzieło Nicetasa, O czuwaniach s łu g Boga - De vigiliis servorum Dei, jest zachętą do podejmowania przez wierzących nocnych czuwań modlitewnych. Zachęta ta uargumentowana jest na wskroś biblijnie. Autor niemal w dokładnym porządku chronologicznym wylicza korzyści płynące z nocnych spotkań z Bogiem bohaterów Starego i Nowego Przymierza, kładąc główny nacisk na przykład i słowa o czuwaniu samego Jezusa. Nicetas okazuje się być zwolennikiem nocnych modłów, wznoszonych do niebios pomimo zmęczenia i ogarniającej senności. Przy lekturze dzieła staje się jasne, że sam autor chętnie i bez narzekania spędzał długie nocne godziny na modlitwie.

Książka "O czuwaniach sług Boga. De vigiliis servorum Dei. Seria: Biblioteka Patrystyczna" - Św. Nicetas z Remezjany - oprawa miękka - Wydawnictwo Wrocławskiej Księgarni Archidiecezjalnej TUM. Książka posiada 56 stron i została wydana w 2015 r. Cena 7.52 zł. Zapraszamy na zakupy! Zapewniamy szybką realizację zamówienia.