pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:  
Tytuł książki:

Klezmerzy. Tom 1. Podbój Wschodu

Autor książki:

Joann Sfar

Dane szczegółowe:
Wydawca: Kultura gniewu
Rok wyd.: 2019
Oprawa: Miękka ze skrzydełka
Ilość stron: 144 s.
Wymiar: 160x230 mm
EAN: 9788366128217
ISBN: 978-83-6612-821-7
Data: 2019-08-19
32.83 
pozycja dostępna Wyślemy w czasie: 3-5 dni

Opis książki:

Poznajcie Noé Davidovitcha, Barona Tyłka Swego, i towarzyszącą mu wyjątkową grupę muzyków: Havę, która opuszcza swą rodzinną wieś, by wyruszyć jego śladem; Yaakova, którego rabin wyrzuca z jesziwy, choć ten jest jego najlepszym uczniem; Vincenzo, lunatyka i doskonałego skrzypka oraz Tchokolę, Cygana, który zbiegł przed pewną śmiercią z rąk Kozaków.

Wszyscy oni spotykają się na kartach komiksu Klezmerzy. Podbój wschodu, pierwszego tomu serii Joanna Sfara. Twórca słynnego Kota rabina tym razem umieszcza akcję przed II wojną światową w Europie Wschodniej. W brawurowym stylu snuje barwną, zabawną i wzruszającą opowieść o muzykach, którzy wędrują od jednego sztetla do drugiego. Nie bacząc na przeciwności losu, szukają kolejnego wesela, bar micwy bądź zwykłej popijawy, by grać i zarobić trochę grosza. Sfar czerpiąc z opowiadań Isaaca Bashevisa Singera, żydowskich podań, a także z malarstwa Marca Chagalla, nie tylko odtwarza atmosferę świata, który już nie istnieje, ale także nieustannie zaskakuje. Jego Klezmerzy to komiks jednocześnie zabawny i pełen tragicznych wydarzeń, optymistyczny i smutny, czuły i okrutny. Jest tylko jeden twórca, który z takiej szalonej mozaiki nastrojów jest w stanie stworzyć spójną i wciągającą bez reszty opowieść. Jest nim Joann Sfar.

Książka "Klezmerzy. Tom 1. Podbój Wschodu" - Joann Sfar - oprawa Miękka ze skrzydełka - Wydawnictwo Kultura gniewu. Książka posiada 144 stron i została wydana w 2019 r. Cena 32.83 zł. Zapraszamy na zakupy!