pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:  
Tytuł książki:

Arab przyszłości. Dzieciństwo na Bliskim Wschodzie 1978-1984

Autor książki:

Riad Sattouf

Dane szczegółowe:
Wydawca: Kultura gniewu
Rok wyd.: 2016
Oprawa: miękka
Ilość stron: 158 s.
Wymiar: 170x240 mm
EAN: 9788364858291
ISBN: 978-83-6485-829-1
Data: 2016-02-29
35.09 
pozycja dostępna Wyślemy w czasie: 24 h

Opis książki:

"Arab przyszłości" to autobiograficzny komiks Riada Sattoufa, w którym opowiada on o swoim dzieciństwie spędzonym w cieniu trzech dyktatorów - Muammara al-Kadafiego, Hafiza al-Asada i własnego ojca.

W pierwszym tomie - zatytułowanym "Dzieciństwo na Bliskim Wschodzie 1978-1984" - udaje się Sattoufowi w fascynujący sposób uchwycić dziecięce spojrzenie na świat i gorączkę politycznego idealizmu. Autor wspomina wczesne lata spędzone zarówno na francuskiej wsi, w Libii Kadafiego i Syrii Asadów, niezależnie jednak od kraju zawsze pod dachem domu rządzonego przez ojca - Syryjczyka, zwolennika panarabizmu, który ciągnie rodzinę w pogoni za wspaniałym snem o wspólnym arabskim narodzie.

Riad, dziecko delikatne i bacznie obserwujące świat, podąża za swoimi wyjątkowo niedobranymi rodzicami. Matka to rozkochana w książkach francuska studentka, cicha i skromna w przeciwieństwie do rozgorączkowanego, krzykliwego ojca. Z Francji rodzina najpierw przenosi się do Libijskiej Republiki Arabskiej, a potem do syryjskiego Homs, by dołączyć do plemienia, z którego pochodzi ojciec Riada. Gdziekolwiek się jednak znajdują nieustannie wierzą, że raj jest tuż za rogiem. Nawet jeśli ciągle brakuje jedzenia, miejscowe dzieci zabijają psy dla zabawy, a zamykanie mieszkań jest zakazane. I tak pewnego dnia Sattoufowie zastają w swoim mieszkaniu zupełnie inną rodzinę, która właśnie się do nich wprowadziła, a jasnowłosy Riad, wieczny outsider, zostaje wyzwany od Żydów. Na szczęście ojciec ma już nowy, jeszcze lepszy plan na przyszłość.

"Arab przyszłości" to prawdziwa historia pewnej ekscentrycznej rodziny, pokazująca zaskakujący, pełen niuansów i absurdów obraz Bliskiego Wschodu. Kipiący życiem i nie stroniący od czarnego humoru komiks to popis niesamowitego talentu Riada Sattoufa i dzieło, które już dziś porównuje się do "Mausa" Arta Spiegelmana i "Persepolis" Marjane Satrapi.

Książka "Arab przyszłości. Dzieciństwo na Bliskim Wschodzie 1978-1984" - Riad Sattouf - oprawa miękka - Wydawnictwo Kultura gniewu. Książka posiada 158 stron i została wydana w 2016 r. Cena 35.09 zł. Zapraszamy na zakupy! Zapewniamy szybką realizację zamówienia.