pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:
Tytuł książki:

Pieśń o Renarcie. Tom 1. Mistrz forteli

Autor książki:

Joann Sfar

Dane szczegółowe:
Wydawca: timof i cisi wspólnicy
Rok wyd.: 2022
Oprawa: twarda
Ilość stron: 56 s.
Wymiar: 280x210 mm
EAN: 9788366347670
ISBN: 978-83-6634-767-0
Data: 2022-01-28
34.48  49.00  14.52 
pozycja dostępna Wyślemy w czasie: 24 h

Opis książki:

W średniowieczu wymieszanym z fantazją, Renart, psotny zbir i słynny kłamca, wyrusza na nowe przygody. W towarzystwie swojego wiernego przyjaciela, wilka Isengrima, ten odwieczny kozioł ofiarny spotyka czarodzieja Merlina... i musi przyjąć rolę, który nie jest jego zgodna z jego naturą: musi uratować świat przed nieuchronną katastrofą! Tłem wydarzeń jest region prowansalski, w którym króluje magia, a kabaliści, czarownicy i greccy bogowie wkrótce znajdą tu swoje miejsce. Joann Sfar w bezprecedensowy sposób oddaje hołd średniowiecznym opowieścią, które na stała weszły do kultury. Tak jak i lis Renart.
Sfar ofiarowuje nam zupełnie nową odsłonę przygód Renarta w jego fantastyczno-epickiej wizji średniowiecznej Francji, gdzieś pomiędzy eposem a komedią, jak pisze o swojej serii autor. Sam tytuł serii, Pieśń o Renarcie, nawiązuje też do Pieśni o Rolandzie i ma wskazywać, choć bardziej jako parodia, na jeszcze jedno źródło średniowiecznych inspiracji Sfara: chanson de geste, czyli epos rycerski. I tak na kartach tej serii będziemy mieli do czynienia z mieszanką niepoprawnego humoru, niegodziwych oszustw, przebiegłości, wielkich czynów, a wśród bohaterów, oprócz samego Renarta, zobaczymy między innymi wilka Isengrima, a także czarodzieja Merlina czy też postać historyczną Marię z Francji, pierwszą znaną średniowieczną powieściopisarkę.

Książka "Pieśń o Renarcie. Tom 1. Mistrz forteli" - Joann Sfar - oprawa twarda - Wydawnictwo timof i cisi wspólnicy. Książka posiada 56 stron i została wydana w 2022 r. Cena 34.48 zł. Zapraszamy na zakupy! Zapewniamy szybką realizację zamówienia.

Bądź pierwszy - Oceń, napisz recenzję/opinię [+]