pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:  
Tytuł książki:

Kapitalizm interesariuszy. Globalna gospodarka a postęp, ludzie i planeta

Autor książki:

Klaus Schwab, Peter Vanham

Dane szczegółowe:
Wydawca: one press
Rok wyd.: 2022
Oprawa: twarda
Ilość stron: 296 s.
Wymiar: 165x245 mm
EAN: 9788328381636
ISBN: 978-83-2838-163-6
Data: 2022-02-15
Cena wydawcy: 59.00 złpozycja niedostępna

Opis książki:

Obecny system gospodarczy opiera się na maksymalizacji krótkookresowych zysków, unikaniu opodatkowania i przerzucaniu niekorzystnych efektów działalności na społeczeństwo.

Jego konsekwencją są pogłębiające się nierówności, wzrost zadłużenia, zwiększająca się polaryzacja społeczeństwa i polityki, a także nasilająca się degradacja środowiska. Pandemia COVID-19 udowodniła, że taki system ekonomiczny jest nie do utrzymania. Jego niezrównoważenie i kruchość grożą kolejnymi katastrofami. Konieczne są dalsza ewolucja i przejście z "kapitalizmu akcjonariuszy" do "kapitalizmu interesariuszy".Ta książka jest świetnie napisanym, szczerym wyjaśnieniem natury globalnych problemów, ich możliwych przyczyn i konsekwencji, a także związków z obecnymi systemami zarządzania. Przedstawiono w niej też ideę kapitalizmu interesariuszy: systemu gospodarczego opartego na inkluzywności, zrównoważonym rozwoju i równości.

To holistyczne rozwiązanie, w którym odpowiedzialność jest proporcjonalnie rozłożona na rządy państw, przedsiębiorstwa i osoby prywatne. W książce znalazło się wiele rad i wskazówek, z których może skorzystać każdy: polityk, właściciel firmy, aktywista, społecznik i obywatel. Okazuje się, że "rzeczywistość po COVID-19" może być dla ludzkości czasem współdziałania, w którym teraźniejszość i przyszłość dają możliwość wykreowania zrównoważonego świata. Świata, w którym wszyscy czują się dobrze.

W książce:
jak powstawał świat globalnego wzrostu
konsekwencje: problemy światowej gospodarki
model interesariuszy i jego realizacja
koncepcja kapitalizmu interesariuszy
jak można się przyczynić do rozwoju zrównoważonego świata
Kapitalizm interesariuszy: sercem systemu jest równowaga!

Książka "Kapitalizm interesariuszy. Globalna gospodarka a postęp, ludzie i planeta" - Klaus Schwab, Peter Vanham - oprawa twarda - Wydawnictwo one press. Książka posiada 296 stron i została wydana w 2022 r.