pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:  
Tytuł książki:

Kadry i płace w jednostkach pomocy społecznej. Seria: Sektor publiczny w praktyce

Autor książki:

Karolina Woźniczko

Dane szczegółowe:
Wydawca: C H Beck
Rok wyd.: 2016
Oprawa: miękka
Ilość stron: 336 s.
Wymiar: 165x238 mm
EAN: 9788325585228
ISBN: 978-83-2558-522-8
Data: 2016-04-05
Cena wydawcy: 129.00 złpozycja niedostępna

Opis książki:

Kadry i płace w jednostkach pomocy społecznej - Zasady zatrudniania, wymogi kwalifikacyjne, czas pracy, urlopy, rozliczanie wynagrodzeń
Praktyczny poradnik prezentujący obowiązki dyrektorów jednostek pomocy społecznej i jednostek pieczy zastępczej oraz ich uprawnienia w procesie zarządzania kadrami
Niniejsza książka to praktyczny poradnik, dzięki któremu pracodawcy będą mogli prowadzić skuteczny proces zarządzania kadrami. Publikacja ta podpowie, jak w sposób zgodny z prawem nawiązać stosunek pracy. Ujęto w niej również w sposób kompleksowy wymagania kwalifikacyjne wobec kandydatów do pracy w jednostkach pomocy społecznej oraz placówkach działających w oparciu o przepisy ustawy o wspieraniu rodziny i systemie pieczy zastępczej. Ponadto wyjaśniono, jakich informacji można zażądać od kandydata ubiegającego się o pracę, a jakich od przyjętego już pracownika.

Książka zawiera również liczne przykłady, w których zostało czytelnie i przejrzyście zaprezentowane, w jaki sposób konstruować i wprowadzać przepisy zakładowego prawa pracy. Wskazano na różnice pomiędzy obowiązkowymi elementami regulaminu pracy i regulaminu wynagradzania a elementami dobrowolnymi. Publikacja zajmuje się również trybem uzgadniania treści regulaminów pracy i wynagradzania. Wskazano przypadki, w których pracodawca nie jest związany stanowiskiem zakładowych organizacji związkowych co do treści regulaminu pracy lub regulaminu wynagradzania.

W części dotyczącej urlopów wypoczynkowych i czasu pracy przedstawiono konsekwencje wezwania pracownika z urlopu wypoczynkowego. Omówiono problematykę urlopu na żądanie. Książka wyjaśnia, kiedy urlop wypoczynkowy jest przerywany, a kiedy możliwe jest jego przesunięcie. Przestawiono również mechanizm udzielenia pracownikom socjalnym urlopu dodatkowego.

W zakresie prowadzenia akt osobowych pracowników książka wskazuje, jakie dokumenty należy gromadzić w poszczególnych częściach teczki. Wyjaśniono również zasady prowadzenia akt osobowych pracowników, aby nie narazić się na zarzut ze strony Państwowej Inspekcji Pracy.

Książka uwzględnia obszerne zmiany prawne, jakie w tym zakresie obowiązują od 2 stycznia 2016 r. i 22 lutego 2016 r.

Książka "Kadry i płace w jednostkach pomocy społecznej. Seria: Sektor publiczny w praktyce" - Karolina Woźniczko - oprawa miękka - Wydawnictwo C H Beck. Książka posiada 336 stron i została wydana w 2016 r.