pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:
Książki »
»
jest / jestem
Tytuł książki:

jest / jestem

Autor książki:

Krystyna Miłobędzka

Dane szczegółowe:
Wydawca: Wolno
Rok wyd.: 2020
Oprawa: twarda
Ilość stron: 416 s.
EAN: 9788395375699
ISBN: 978-83-9537-569-9
Data: 2020-12-11
47.10  64.99  17.89 
pozycja dostępna Wyślemy w czasie: 24 h

jest / jestem (wiersze wybrane 1960 / 2020) - pierwsza tak obszerna książka Krystyny Miłobędzkiej zbierająca teksty z sześćdziesięciu lat twórczości poetki, od debiutu po wiersze ostatnie.

Krystyna Miłobędzka - laureatka Poznańskiej Nagrody Literackiej 2020 za całokształt twórczości - nazywana jest mistrzynią, "jednym z najważniejszych poetyckich głosów współczesności", "alchemiczką słowa". Jej wiersze, od lat cenione przez krytykę literacką, dziś ważne są także dla kolejnych pokoleń czytelników, którzy odkrywają tę poezję dla siebie.

Książka jest / jestem na ponad czterystu stronach pokazuje niezwykły poetycki dorobek Krystyny Miłobędzkiej: sześć dekad pisania - od pierwszej książki poetyckiej po zapisy z lat ostatnich. Ten obszerny wybór wierszy opracowany przez Jarosława Borowca staje się okazją do celebrowania wyjątkowego jubileuszu. W 2020 roku mija sześćdziesiąt lat od debiutu poetyckiego autorki i pięćdziesiąt lat od wydania jej pierwszego tomu wierszy.

Krystyna Miłobędzka zapisuje życie - codzienne i najbliższe, usiłując uchwycić to, co wymyka się zapisowi. To poezja oszczędna, ale przejmująco intymna i szczera, a u jej źródeł - niezależnie od kształtu poetyckiego zapisu - jest zawsze doświadczenie.

Ślady eksperymentowania z formą, widoczne w jest / jestem, to nie tyle przyjęty styl i sposób zapisu wiersza, ile świadectwo zmagania się z językiem. Poetka nie tylko wytrąca słowa z rutynowych znaczeń, ale zdaje tu również sprawę z własnej bezradności - gdy to, co doświadczane, wyrasta ponad możliwość zapisu.

Książka "jest / jestem" - Krystyna Miłobędzka - oprawa twarda - Wydawnictwo Wolno. Książka posiada 416 stron i została wydana w 2020 r. Cena 47.10 zł. Zapraszamy na zakupy! Zapewniamy szybką realizację zamówienia.

Oceń, napisz recenzję/opinię [+]
  Bądź pierwszy - napisz opinię, recenzję o książce "jest / jestem"
Krystyna Miłobędzka - autor m.in.:
Kupujący tę pozycję zamówili również:
Poezje zebrane 1931–1944 - okładka książki
Poezje zebrane 1931–1944 Zuzanna Ginczanka
Produkty podobne:
Na dwa - okładka książki
Na dwa Dorota Nowak
Farbiarka - okładka książki
Farbiarka Anna Piwkowska
Niespokojna maluję słowem - okładka książki
Niespokojna maluję słowem Małgorzata Syrek
Gry do-słowne - okładka książki
Gry do-słowne Elżbieta Musiał
Pieśni z pierwszego piętra - okładka książki
Pieśni z pierwszego piętra Mariusz C. Kosmala