pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:
Książki »
»
Bracia Krwi
Tytuł książki:

Bracia Krwi

Autor książki:

Peter Milcak

Dane szczegółowe:
Wydawca: Wolno
Rok wyd.: 2020
Oprawa: twarda
Ilość stron: 40 s.
EAN: 9788395375651
ISBN: 978-83-9537-565-1
Data: 2020-05-20
23.96  36.00  12.04 
pozycja dostępna Wyślemy w czasie: 3-5 dni

Pierwsza w Polsce książka Petera Milčáka - Bracia krwi w przekładzie Bohdana Zadury - to poruszająca opowieść o potrzebie bliskości, o odkrywaniu siebie w innych, o szczególnej więzi braterstwa, w której pozornie błahe zdarzenia zyskują na znaczeniu.

Peter Milčák w poetyckich, metaforycznych obrazach pokazuje świat osobny i pełny - z własnym porządkiem i wewnętrzną harmonią, daleki jednak od idyllicznej prostoty. Słowacki autor ucieka od jednowymiarowych sensów, zaskakującą grą skojarzeń poddaje próbie racjonalny związek przyczyny i skutku.

Bohaterowie Milčáka z dziecięcą wrażliwością i świeżością spojrzenia wsłuchują się w rytm natury, niewielkim zdarzeniom potrafią nadać nowy sens, a sprawom powszednim - rangę święta. Siłą wewnętrznej wolności dokonują rzeczy niemożliwych, ustanawiając własną (wspólną) rzeczywistość.

Peter Milčák w miniaturowych "traktatach filozoficznych" pisze o tym, co nie tak trudno w życiu przeoczyć, a czego stracić nie warto. To jednak czym i o czym są teksty z tomu Bracia krwi, w największej mierze zależy od woli i wyobraźni czytelników. Otwarta na różnorodne ścieżki interpretacyjne książka Milčáka nie domyka kręgu odbiorców: satysfakcję lekturową odnajdą tu zarówno dorośli, jak i młodsi.

Autorką ilustracji w książce jest Alicja Biała. Patronat honorowy nad publikacją objął Instytut Słowacki w Warszawie.

Książka "Bracia Krwi" - Peter Milcak - oprawa twarda - Wydawnictwo Wolno. Książka posiada 40 stron i została wydana w 2020 r. Cena 23.96 zł. Zapraszamy na zakupy!

Oceń, napisz recenzję/opinię [+]
Produkty podobne:
Cyrk i inne wiersze - okładka książki

Cyrk i inne wiersze

Julia Cimafiejewa
Głosy - okładka książki

Głosy

Bohdan Urbankowski
Zmysł udziału. Wybór wierszy - okładka książki

Zmysł udziału. Wybór wierszy

Wisława Szymborska