pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:  
Tytuł książki:

Plan plam

Autor książki:

Ola Kołodziejek

Dane szczegółowe:
Wydawca: Wolno
Rok wyd.: 2021
Oprawa: miękka
Ilość stron: 44 s.
Wymiar: 205x150 mm
EAN: 9788395939051
ISBN: 978-83-9593-905-1
Data: 2022-01-10
21.15 
pozycja dostępna Wyślemy w czasie: 24 h

Opis książki:

Plan plam to debiutancka książka poetycka Oli Kołodziejek. To z jednej strony wiersze o relacjach damsko-męskich i męsko-damskich, a z drugiej o związkach i zależnościach.

Plan plam można czytać jako książkę domową, w której dom jest miejscem ambiwalentnym bezpiecznym i opresyjnym zarazem. Można się w nim schować przed światem, ale może stać się także przestrzenią zamkniętą. Można mieszkać wspólnie pod jednym dachem, tworzyć związek, wychowywać dziecko i jednocześnie wybierać skrajności. Można mieć dom, a chcieć domek.

Ola Kołodziejek nie tworzy jednak portretów rodzinnych, podkolorowanych monideł, nie tropi plam na życiorysach swoich bohaterów. Interesują ją raczej sprawy niewidoczne na pierwszy rzut oka: wewnętrzne napięcia, gry światła, pęknięcia świata, niedopowiedzenia, pozostawanie pod czyjąś czyją  władzą.

Intrygujący jest u Kołodziejek także sam proces porozumienia, gdy komunikacja między domownikami odbywa się bez słów, ale czasem ten brak słów staje się wyzwaniem. Nie mów nikomu, co się dzieje w domu mówi motto jednego z wierszy.

Plan plam Oli Kołodziejek warto czytać bez planu niespiesznie i na kilka sposobów.

Książka "Plan plam" - Ola Kołodziejek - oprawa miękka - Wydawnictwo Wolno. Książka posiada 44 stron i została wydana w 2021 r. Cena 21.15 zł. Zapraszamy na zakupy! Zapewniamy szybką realizację zamówienia.