pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:  
książka:

Alpinistka na autostopie. Tom 1-2. PAKIET

Dane szczegółowe:
Producent: Bernardinum
Rok wyd.: 2016
Oprawa: twarda
Ilość stron: 672 s.
EAN: 5903111744106
ISBN: 5903111744106
Data: 2016-09-21
46.20 
pozycja dostępna Wyślemy w czasie: 24 h

Opis książki:

Tom I. Przez Karpaty na Ararat
Źródłem szczęścia jest odkrywanie - wiedziona tą myślą Anna Borecka stworzyła model niskobudżetowych wypraw autostopowych i ruszyła w pojedynkę zdobywać góry oraz poznawać ludzi i świat. Przemierzyła autostopem 40 tys. km, a plonem tych wypraw i podróży jest seria książek "Alpinistka na autostopie".

Zafascynowani górami i podróżami znajdą w jej I tomie pasjonujący opis wyprawy z Wrocławia do zmilitaryzowanej części tureckiego Kurdystanu, związanej z wejściem na Howerlę (Ukraina), Moldoveanu (Rumunia), Musałę (Bułgaria) i Wielki Ararat (Turcja), oraz poznają Ludzi z Planety Argon.

Anna Borecka - jedyna polska alpinistka, która łączy autostop ze zdobywaniem gór. Wspinała się zespołowo w Tatrach, Alpach, Kaukazie, Andach i lodospadach. W latach 2008-2013 zorganizowała cztery samotne wyprawy i trzy podróże w góry Eurazji.

Tom II Z Polski do Chin
"Spotykam tylko dobrych ludzi" - z takim postanowieniem autorka zorganizowała drugą samotną wyprawę do Azji. Tym razem podróżowała autostopem przez Turcję, Iran, Turkmenistan, Uzbekistan, Tadżykistan, Kirgistan i Ch RL. Opowiada tu o pełnej wrażeń trzymiesięcznej eskapadzie. W tym czasie pokonała lądem około 20 tys. km, w większości na stopa. Miłośnicy podróży znajdą tu relację z bezludnych Gór Kurdyjskich i baśniowej Kapadocji, kierowania ciężarówką na legendarnej Pamir Highway i przeładowanym pick-upem na Karakorum Highway. Zwolennicy słońca odczują żar wielkich pustyń Kyzył-kum, Kara-kum i Takla Makan.

Książka "Alpinistka na autostopie. Tom 1-2. PAKIET" - Anna Borecka - oprawa twarda - Wydawnictwo Bernardinum. Książka posiada 672 stron i została wydana w 2016 r. Cena 46.20 zł. Zapraszamy na zakupy! Zapewniamy szybką realizację zamówienia.