pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:
Książki »
»
Jak budowaliśmy Rosję
Tytuł książki:

Jak budowaliśmy Rosję

Autor książki:

Mariusz Świder

Dane szczegółowe:
Wydawca: Fronda
Rok wyd.: 2021
Oprawa: Miękka ze skrzydełka
Ilość stron: 704 s.
EAN: 9788380796058
ISBN: 978-83-8079-605-8
Data: 2021-03-24
40.61  54.90  14.29 
pozycja dostępna Wyślemy w czasie: 48 h

Z Rosjanami nie tylko braliśmy się za bary, toczyliśmy wojny jak równy z równym, a później nie tylko wzniecaliśmy przeciwko nim powstania. To z polskich drukarń pochodziło rosyjskie słowo drukowane przez ponad 120 lat. Polscy inżynierowie budowali mosty kolejowe i tworzyli rosyjską sieć dróg żelaznych. To z polskich fabryk pochodziło 90 proc. stalowych szyn układanych potem w dalekich stepach. Nasi przyrodnicy odkrywali Syberię dla światowej nauki. Byli to fachowcy, którzy wyrośli z polskiego pnia, a przyszło im budować obce mocarstwo.

Książka odkrywa współczesnemu Czytelnikowi skazany dziś na zapomnienie udział Polaków w historii Rosji. Udowadnia, że wspólnota przeszłości polsko-rosyjskiej może być nie tylko źródłem traumy, ale też powodem do dumy. Książka polecana jest zwłaszcza naszym rusofobom.

Prof. dr hab. Witold Modzelewski
Znakomite popularyzatorskie opracowanie relacji polsko-rosyjskich z odmiennej perspektywy niż dominująca. To przedstawienie sylwetek wielu Polaków i osób mających polskie korzenie, którzy mieszkali w Rosji (czasem dobrowolnie, czasem z przymusu) i postanowili włączyć się w gospodarkę, życie kulturowe, polityczne i społeczne rosyjskiego społeczeństwa.

Prof. Adam Wielomski
Wykonując benedyktyńską pracę i gromadząc informacje na temat obecności Polaków w wielu przestrzeniach funkcjonowania Rosji, Mariusz Świder sporządził dzieło wielkie i solidne. To kronika ułożona w porządku problemowym, podająca nazwiska i dokonania Polaków, którzy przyczynili się do rozwoju rosyjskiego życia społecznego. Każde nazwisko to odrębna opowieść, a czasem i szokująca niespodzianka historyczna. A nazwisk tych są setki.

Prof. Włodzimierz Osadczy

Książka "Jak budowaliśmy Rosję" - Mariusz Świder - oprawa Miękka ze skrzydełka - Wydawnictwo Fronda. Książka posiada 704 stron i została wydana w 2021 r. Cena 40.61 zł. Zapraszamy na zakupy!

Oceń, napisz recenzję/opinię [+]
Mariusz Świder - autor m.in.:
Kupujący tę pozycję zamówili również:
(Nie)równość płci w sferze publicznej - okładka książki
(Nie)równość płci w sferze publicznej Martyna Kawińska, Olga A. Kotowska-Wójcik (red.)
Produkty podobne:
Stosunki polityczne, wojskowe i - okładka książki
Stosunki polityczne, wojskowe i gospodarcze Rzeczypospolitej... Janusz Gmitruk, Włodzimierz Włodarkiewicz, Rafał Roguski (red.)
Potępić UPA! - okładka książki
Potępić UPA! Wiktor Poliszczuk
Skomplikowane stosunki Polaków - okładka książki
Skomplikowane stosunki Polaków i Rosjan Michał Dobroczyński, Joanna Marszałek-Kawa (red.)