pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:
Tytuł książki:

Bokser i śmierć. Opowiadania zebrane

Autor książki:

Józef Hen

Dane szczegółowe:
Wydawca: Mando
Rok wyd.: 2020
Oprawa: twarda
Ilość stron: 464 s.
Wymiar: 140x200 mm
EAN: 9788327717993
ISBN: 978-83-2771-799-3
Data: 2020-11-30
32.70  49.90  17.2 
pozycja dostępna Wyślemy w czasie: 3-5 dni

Opis książki:

Doskonałe pisarstwo nigdy nie traci swej mocy
W czasach gdy do literackiego obiegu wróciła tematyka obozowa i wojenna, opowiadania mistrza krótkiej formy zaskakują świeżością. Józef Hen pokazuje, jak ekstremalne sytuacje ujawniają prawdę o człowieku. Sprawdzają każdego - także nas, czytelników. Czego będziemy oczekiwać od polskiego boksera, kiedy zmierzy się z komendantem obozu koncentracyjnego?
- Hitlera mam! - krzyknął. - Hitlera złapałem!
- O rany, Hitler! - wrzasnęliśmy.

Zbiegło się nas sporo, żeby popatrzeć na drania. Patrzymy; naprawdę Hitler, tylko mina już inna, dziadowska, całkiem na psy zjechał.

Stoimy, gapimy się na Hitlera, on na nas.

Nie trzeba wielkiej przenikliwości, żeby stwierdzić, że jego proza ma coś z siły Hemingwaya. Wolę Hena. Jest prawdziwszy.

Aleksander Jackiewicz (tygodnik "Film")
Koledzy panu tego nigdy nie wybaczą. Za dobre.

Jan Brzechwa (wypowiedź po lekturze opowiadań autora)
Józef Hen (ur. 1923 w Warszawie) - autor kilkudziesięciu książek prozatorskich i scenariuszy, a także tomów wspomnień i dzienników. Wiele z jego dzieł zostało zekranizowanych, jak umieszczone w tym tomie opowiadania: Bokser i śmierć, Krzyż walecznychczy Wdowa po Joczysie, a także powieści: Prawo i pięść czy Nikt nie woła. Tłumaczony na wiele języków. Ułożył ten zbiór opowiadań.

Książka "Bokser i śmierć. Opowiadania zebrane" - Józef Hen - oprawa twarda - Wydawnictwo Mando. Książka posiada 464 stron i została wydana w 2020 r. Cena 32.70 zł. Zapraszamy na zakupy!

Bądź pierwszy - Oceń, napisz recenzję/opinię [+]