pokaz koszyk
Szukaj:
autor tytuł  24h
»
»
Ja, czyli kto? Co wiemy o sobie, a co nam się wydaje
książka:

Ja, czyli kto? Co wiemy o sobie, a co nam się wydaje

Dane szczegółowe:
Wydawca: Charaktery
Rok wyd.: 2016
Oprawa: Miękka ze skrzydełka
Ilość stron: 208 s.
EAN: 9788364721472
ISBN: 9788364721472
Data: 2016-06-22
Cena wydawcy: 31.50 złpozycja niedostępna

Ja, czyli kto? Co wiemy o sobie, a co nam się wydaje - opis wydawcy:

Co zyskujemy, odpowiadając sobie na pytanie: kim jestem?
Dlaczego nasza samoocena często odbiega od tego, co sądzą o nas inni?
Lustra mijane w galeriach handlowych, butikach, teatrach, kinach, kawiarniach, toaletach etc. Spoglądamy w nie, żeby zobaczyć siebie. Siebie, czyli kogo? Tę osobę, którą jesteś, czy tę, którą chcesz widzieć?
Nasz obraz w lustrze jest pełen tajemnic, zmienia się w zależności od kąta, pod którym patrzymy i od światła, w którym siebie widzimy. Czy wszystko, czego możemy dowiedzieć się o sobie, dobrze nam się przysłuży? Dlaczego nasza samoocena odbiega często od tego, co sądzą o nas inni? Czy samowiedza jest niezbędnym elementem terapii lub procesu zmiany siebie?
Książka "Ja, czyli kto" jest zbiorem tekstów znanych psychologów i psychoterapeutów, m.in. Wiesława Łukaszewskiego, Marii Jarymowicz, Piotra K. Olesia, Bogdana Wojciszke, Wojciecha Kuleszy, Ewy Trzebińskiej, Agnieszki Popiel, Andrzeja Pankalli. Starają się oni przybliżyć problematykę związaną z naszą tożsamością, z celem poszukiwania prawdy o sobie, z kryjącymi się tu złudzeniami i mechanizmami wpływającymi na naszą autoocenę. Starożytna maksyma "Poznaj samego siebie" w ujęciu psychologicznym nabiera nowych odcieni, pokazuje swą wielowymiarowość i wartość.

Odwaga w dochodzeniu prawdy o sobie bywa konieczna zwłaszcza wtedy, kiedy pojawiają się w naszym życiu różne problemy, kiedy szukamy przyczyn popełnianych błędów, powodów niewłaściwych relacji z bliskimi, chcemy zmienić swoje życie, świadomie nim kierować i w sposób dojrzały budować swoja wolność.

Noty o autorach:
Prof. dr hab. Wiesław Łukaszewski jest psychologiem, specjalizuje się w psychologii osobowości, motywacji i w psychologii społecznej. Pracuje na Uniwersytecie Humanistyczno-Społecznym SWPS w Sopocie i we Wrocławiu. Laureat Nagrody Teofrasta w 2011 roku za książkę "Udręka życia."

Prof. dr hab. Maria Jarymowicz, długoletni wykładowca psychologii emocji i motywacji na Uniwersytecie Warszawskim.

Prof. dr hab. Piotr K. Oleś jest psychologiem osobowości, pracuje na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim Jana Pawła II i w Szkole Wyższej Psychologii Społecznej w Warszawie.

Prof. dr hab. Hanna Brycz jest psychologiem, pracuje na Uniwersytecie Gdańskim, gdzie kieruje Zakładem Psychologii Społecznej, współpracuje z SWPS we Wrocławiu i w Sopocie.

Judith Rich Harris jest psychologiem, absolwentką Uniwersytetu Harvarda, autorką książek: Geny czy wychowanie? (nominowanej do Nagrody Pulitzera) i Kaz˙dy inny.

Prof. dr hab. Bogdan Wojciszke jest psychologiem społecznym, dziekanem sopockiego wydziału SWPS. Interesuje się spostrzeganiem i ocenianiem ludzi, dynamiką bliskich związków i następstwami sprawowania władzy. Dwukrotnie nagrodzony za swoje książki Nagroda Teofrasta Charakterów.

Dr Wiesław Baryła jest psychologiem, pracuje w Instytucie Psychologii na Uniwersytecie
Gdańskim. Zajmuje się psychologią poznania społecznego. Trenuje judo.

Dr Wojciech Kulesza jest psychologiem społecznym. Interesuje się dynamiczną psychologią społeczną, efektem kameleona i psychologią miłości. Jest absolwentem i adiunktem Szkoły Wyz˙szej Psychologii Społecznej.

Dr hab. Małgorzata Fajkowska jest kierownikiem Pracowni Psychologii Osobowości Instytutu Psychologii PAN.

Prof. dr hab. Ewa Trzebińska pracuje w warszawskiej Szkole Wyższej Psychologii Społecznej, gdzie pełni funkcje prorektora ds. dydaktycznych i dziekana Wydziału Psychologii.

Dr Agnieszka Popiel jest lekarzem psychiatrą, adiunktem na Uniwersytecie SWPS w Warszawie.

Dr Jan Chodkiewicz jest psychologiem klinicznym, adiunktem Zakładu Psychologii Zdrowia Uniwersytetu Łódzkiego. Pracuje też w Miejskim Ośrodku Profilaktyki i Terapii Uzależnień w Łodzi.

Dr hab. Andrzej Pankalla jest psychologiem, adiunktem Instytutu Psychologii Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu, dyrektorem Centrum Edukacji "Inkantacje" i członkiem redakcji pisma "ALBO albo".

Oceń, napisz recenzję/opinię [+]
  Bądź pierwszy - napisz opinię, recenzję!
Bogdan Wojciszke, Wiesław Łukaszewski, Piotr K. Oleś, Hanna Brycz, Magdalena Reyter - autor m.in.:
Homo nie całkiem sapiens. O automatyzmach - okładka książki
Homo nie całkiem sapiens. O automatyzmach myślenia,... Bogdan Wojciszke, Marcin Rotkiewicz;
Mądrość i różne niemądrości - okładka książki
Mądrość i różne niemądrości Wiesław Łukaszewski;
Kobieta zmienną jest - okładka książki
Kobieta zmienną jest Bogdan Wojciszke;
Tożsamość. Trudne pytanie kim jestem - okładka książki
Tożsamość. Trudne pytanie kim jestem Wiesław Łukaszewski, Dariusz Doliński, Tomasz Maruszewski;
Dialog z samym sobą - okładka książki
Dialog z samym sobą Piotr K. Oleś, Małgorzata Puchalska-Wasyl;
Namiętności - okładka książki
Namiętności Wiesław Łukaszewski, Alina Kolańczyk, Tomasz Maruszewski;
Skala Metapoznawczego Ja - okładka książki
Skala Metapoznawczego Ja Hanna Brycz, Karol Karasiewicz;
Kupujący tę pozycję zamówili również:
Środa, 27 Marca 2019 roku.