pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:
Książki »
»
Wprowadzenie do psychologii osobowości. Seria: Wykłady z psychologii....
Tytuł książki:

Wprowadzenie do psychologii osobowości. Seria: Wykłady z psychologii. Tom 11

Autor książki:

Piotr K. Oleś

Dane szczegółowe:
Wydawca: Scholar
Rok wyd.: 2009
Oprawa: miękka
Ilość stron: 480 s.
Wymiar: 165x240 mm
EAN: 9788373833838
ISBN: 978-83-7383-383-8
Data: 2005-10-24
45.49  48.00  2.51 
pozycja dostępna Wyślemy w czasie: 48 h

Książka zawiera krytyczny przegląd teorii, które wniosły największy wkład w rozwój psychologii osobowości w ubiegłym i na początkach bieżącego wieku oraz określają kształt współczesnej nauki o osobowości. Panoramiczne ujęcie umożliwia poznanie i wzajemną konfrontację różnych systemów teoretycznych, prezentuje główne zagadnienia psychologii osobowości, daje orientację w nurtach badań.
Konstrukcja monografii opiera się na trzech kluczowych kontrowersjach, różnie rozwiązywanych w ramach nauki o osobowości, Są to, po pierwsze – pytanie o charakter motywacji: świadoma czy nieświadoma? Po drugie – problem, jakie czynniki wpływają na zachowanie: cechy uwarunkowane biologicznie czy poznawcza interpretacja sytuacji? Po trzecie – kwestie, jakie programy człowiek realizuje na przestrzeni życia: biologiczne czy intencjonalne? Poszczególne rozdziały ukazują alternatywne lub komplementarne próby odpowiedzi na wiele bardziej szczegółowych pytań i problemów.
Książka adresowana jest głównie do psychologów, studentów psychologii oraz pedagogiki i socjologii, a także do przedstawicieli innych nauk: społecznych, medycznych i humanistycznych, dla których wiedza o osobowości jest interesująca i ważna.
Piotr K. Oleś – psycholog, profesor dr hab. w Katolickim Uniwersytecie Lubelskim Jana Pawła II i Szkole Wyższej Psychologii Społecznej, kierownik Katedry Psychologii Osobowości KUL, członek Komitetu Psychologii PAN. Specjalista psycholog kliniczny, międzynarodowy konsultant w zakresie badawczo-terapeutycznego podejścia Konfrontacja z sobą (self-confrontation). Zajmuje się przemianami i rozwojem osobowości człowieka dorosłego, w tym procesami wartościowania.
Uczestniczył w międzynarodowym programie badawczym Motivation and Valuation, realizowanym przez Uniwersytet w Nijmegen (Holandia). Autor pięciu książek, w tym monografii Psychologia przełomu połowy życia (2000), redaktor i współredaktor kilku prac zbiorowych oraz licznych artykułów w czasopismach naukowych wydawanych w kraju i za granicą. Uprawia turystykę.

Książka "Wprowadzenie do psychologii osobowości. Seria: Wykłady z psychologii. Tom 11" - Piotr K. Oleś - oprawa miękka - Wydawnictwo Scholar. Książka posiada 480 stron i została wydana w 2009 r. Cena 45.49 zł. Zapraszamy na zakupy!

Oceń, napisz recenzję/opinię [+]
  Bądź pierwszy - napisz opinię, recenzję o książce "Wprowadzenie do psychologii osobowości. Seria: Wykłady z psychologii...."
Piotr K. Oleś - autor m.in.:
Kupujący tę pozycję zamówili również:
Osobowość. Teoria i badania - okładka książki
Osobowość. Teoria i badania Daniel Cervone, Lawrence A. Pervin
Psychologia C.G. Junga - okładka książki
Psychologia C.G. Junga Jolande Jacobi
Szkice z psychologii różnic indywidualnych - okładka książki
Szkice z psychologii różnic indywidualnych Wanda Ciarkowska, Włodzimierz Oniszczenko (Red.)
Produkty podobne:
Wprowadzenie do psychologii. Seria: - okładka książki
Wprowadzenie do psychologii. Seria: Krótkie wykłady... Alison Wadeley, Ann Birch, Tony Malim
Z zagadnień psychologii rozwoju - okładka książki
Z zagadnień psychologii rozwoju człowieka. Tom... Elżbieta Rydz, Dagmara Musiał (red.)
Psychologia ekonomiczna - okładka książki
Psychologia ekonomiczna Tomasz Zaleśkiewicz