pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:  
Tytuł książki:

Instytucjonalne wsparcie dorosłych osób z niepełnosprawnością intelektualną i psychiczną w województwie łódzkim. Potencjał - potrzeby - wyzwania

Dane szczegółowe:
Wydawca: Wydawnictwo Uniwersytetu Łódzkiego
Rok wyd.: 2020
Oprawa: miękka
Ilość stron: 216 s.
EAN: 9788382203684
ISBN: 978-83-8220-368-4
Data: 2021-02-03
Cena wydawcy: 49.90 złpozycja niedostępna

Opis książki:

W prezentowanej publikacji podjęto rozważania na temat problemów funkcjonowania instytucjonalnego systemu wsparcia osób niepełnosprawnych intelektualnie i chorujących psychicznie na przykładzie analizy wybranych instytucji na terenie województwa łódzkiego. Przedstawione zostały założenia społecznego modelu interpretacji niepełnosprawności, ze szczególnym uwzględnieniem podejścia opartego na implementacji praw człowieka wraz z przeglądem regulacji prawnych, kształtujących politykę społeczną wobec osób niepełnosprawnych. W książce zaprezentowane zostały potencjalne zasoby instytucjonalne form wsparcia dorosłych osób z niepełnosprawnością intelektualną i psychiczną, a ich egzemplifikacją stały się przedstawione wyniki przeprowadzonych analiz, które powstały na podstawie materiału empirycznego. Ze względu na ważną społecznie tematykę zainteresowani publikacją będą zarówno badacze tej problematyki, jak i praktycy, a także rodziny/opiekunowie dorosłych osób z niepełnosprawnościami.

Szczególnie cenne jest ujęcie tej problematyki w kontekście interdyscyplinarnym (...) Jest to ważny głos w dyskusji polskich naukowców, badaczy tej problematyki. Monografia z pewnością inspiruje do dalszych eksploracji, przemyśleń i badań empirycznych.

Z recenzji wydawniczej prof. B. Szluz

Książka "Instytucjonalne wsparcie dorosłych osób z niepełnosprawnością intelektualną i psychiczną w województwie łódzkim. Potencjał - potrzeby - wyzwania" - Grażyna Mikołajczyk-Lerman, Małgorzata Potoczna - oprawa miękka - Wydawnictwo Uniwersytetu Łódzkiego. Książka posiada 216 stron i została wydana w 2020 r.