pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:  
Tytuł książki:

Instytucje a polityka makroekonomiczna i wzrost gospodarczy

Dane szczegółowe:
Wydawca: Wydawnictwa Uniwersytetu Warszawskiego
Rok wyd.: 2007
Oprawa: twarda
Ilość stron: 252 s.
Wymiar: 45x205 mm
EAN: 9788323503941
ISBN: 978-83-2350-394-1
Data: 2007-07-13
Cena wydawcy: 29.00 złpozycja niedostępna

Opis książki:

Książka jest podsumowaniem badań autorów nad kształtowaniem instytucjonalnych ram polityki makroekonomicznej państwa w warunkach transformacji gospodarki. Wykorzystuje dorobek makroekonomii ostatnich dekad XX wieku.
Autorzy podjęli próbę odpowiedzi na pytanie o kształt polityki makroekonomicznej i struktury instytucjonalnej, prowadzącej do wzrostu gospodarczego w specyficznej sytuacji krajów transformujących się. Publikacja przyczyni się do zbadania tego słabo rozpoznanego i ważnego obszaru.
Jest to pierwsza w języku polskim publikacja książkowa poświęcona instytucjonalnym uwarunkowaniom trzech podstawowych rodzajów polityki makroekonomicznej: fiskalnej, monetarnej i kursu walutowego analizowanych w powiązaniu z transformacją gospodarki postsocjalistycznej i procesem wzrostu gospodarczego.

Książka "Instytucje a polityka makroekonomiczna i wzrost gospodarczy" - Michał Brzozowski, Paweł Gierałtowski, Dominika Milczarek, Joanna Siwińska-Gorzelak - oprawa twarda - Wydawnictwo Wydawnictwa Uniwersytetu Warszawskiego. Książka posiada 252 stron i została wydana w 2007 r.

Spis treści:

Rozdział 1. Instytucje a wzrost gospodarczy
Rozdział 2. Tworzenie ram instytucjonalnych dla polityki makroekonomicznej w krajach post-socjalistycznych.
Rozdział 3. Związek między nierównowagą fiskalną a koniunkturą i tempem wzrostu gospodarczego
Rozdział 4. Znaczenie instytucji budżetowych dla równowagi fiskalnej
Rozdział 5. Niezależność banku centralnego - rozwiązanie instytucjonalne redukujące inflację
Rozdział 6. Związek między stopniem restrykcyjności polityki pieniężnej i tempem wzrostu gospodarczego a niezależnością banku centralnego w krajach transformujących gospodarki
Rozdział 7. Ekonomiczne i instytucjonalne determinanty wybory systemu kursu walutowego w krajach transformacji ustrojowej - przesłanki teoretyczne i analiza empiryczna.
Rozdział 8 System nominalnego kursu walutowego a realny kurs walutowy, stabilizacja i wzrost w krajach Europy Środkowej i Wschodniej - analiza empiryczna