pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:  
Tytuł książki:

Schizopolis

Autor książki:

Grzegorz Butkiewicz

Dane szczegółowe:
Wydawca: Novae Res
Rok wyd.: 2017
Oprawa: miękka
Ilość stron: 204 s.
Wymiar: 125x200 mm
EAN: 9788380836617
ISBN: 978-83-8083-661-7
Data: 2017-09-01
19.15 
Ostatni egzemplarz! pozycja dostępna Wyślemy w czasie: 24 h

Opis książki:

Inteligentne opowiadania o melancholii, samotności i pragnieniu.

Tom błyskotliwych, współczesnych, miejskich opowiadań, których motywami przewodnimi są doświadczana przez bohaterów pustka egzystencji, ich melancholijne tęsknoty i obsesje oraz dysonans między marzeniami a codziennością. Zagadkowy, chwilami oniryczny, chwilami skrajnie pragmatyczny, świat Schizopolis to codzienność jednostkowych pragnień i konieczności, która sytuuje się między szaleństwem a rozumem, w miejscu, gdzie od zawsze niepodzielnie króluje literatura. Kilka wyrafinowanych odpowiedzi na odwieczne pytania pada oto w najzwyklejszych sytuacjach, zyskujących nieoczekiwanie rangę życiowych cezur.

Odetchnęła z ulgą, kiedy po niecałej godzinie wygrzebała się z autobusu i znalazła w domu. Zastanawiała się, czy nie powinna czegoś zjeść, pomimo że w ogóle nie odczuwała głodu. Zdecydowała, że wypije szybką kawę i przegryzie trochę chrupkiego pieczywa, po czym zabierze się za psa. Było już parę minut po osiemnastej, ale pocieszała się, że ma wszystko, co niezbędne, aby przewieźć martwe zwierzę na wieś. Po wypiciu kawy zajrzała do schowka. Waliza z czasów studenckich nadal stała na swoim miejscu pod półką, zakurzona i prawie nieruszana. Przyniosła ją do pokoju. Rozpakowała folię.

Grzegorz Butkiewicz (1978) - urodzony w Słupsku. Absolwent polonistyki. Debiutował opowiadaniem Karina w 2009 roku w piśmie "Portret". W latach 2010-2014 prowadził portal kulturalny "Studnia - kultura bez dna", zamieszczał tam recenzje literackie, filmowe i muzyczne, prowadził rozmowy z pisarzami i publikował opowiadania. Jako dziennikarz związany z kulturą zamieszczał teksty na stronie TVP/Książka oraz w mediach lokalnych i elektronicznych.

Książka "Schizopolis" - Grzegorz Butkiewicz - oprawa miękka - Wydawnictwo Novae Res. Książka posiada 204 stron i została wydana w 2017 r. Cena 19.15 zł. Zapraszamy na zakupy! Zapewniamy szybką realizację zamówienia.