pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:  
Tytuł książki:

Rudowłosa

Autor książki:

Orhan Pamuk

Dane szczegółowe:
Wydawca: Wydawnictwo Literackie, WL
Rok wyd.: 2018
Oprawa: Miękka ze skrzydełka
Ilość stron: 316 s.
Wymiar: 145x207 mm
EAN: 9788308065235
ISBN: 978-83-0806-523-5
Data: 2018-05-24
28.73 
pozycja dostępna Wyślemy w czasie: 7 dni

Opis książki:

Pełna tajemnic powieść o ojcach i synach, która pokazuje, że od przeszłości nie da się uciec. Okolice Stambułu, upalne lato roku 1986. Ojciec nastoletniego Cema z powodów politycznych zostaje zamknięty w więzieniu, chłopak - chcąc opłacić kursy przygotowujące do egzaminów wstępnych na studia - musi znaleźć pracę. Zatrudnia się jako pomocnik mistrza studniarskiego. Pewnego wieczoru, gdy mistrz i nastolatek - których relacja coraz bardziej zaczyna przypominać tę łączącą ojca i syna - wyruszają do pobliskiego miasteczka Öngören, Cem poznaje rudowłosą aktorkę teatralną i obsesyjnie się w niej zakochuje. Chłopak nie zdaje sobie jeszcze sprawy, że całe to lato - ludzie, których w tym czasie poznał, historie, które usłyszał - oraz Rudowłosa na zawsze zmienią jego życie?
"Pamuk po mistrzowsku zestawia Wschód z Zachodem, tradycję z nowoczesnością, siłę baśni z nieuchronnością realizmu. Jak zawsze, autor zręcznie radzi sobie z niełatwym materiałem, a rezultaty jego pracy są zarazem intrygujące i piękne".

"Booklist"
"Ta historia o miłości i śmierci jest mocno zakorzeniona w micie Edypa, ale dzięki mistrzowskiej sztuce snucia opowieści każdy z bohaterów wydaje nam się świeży, zaś obrazki ze współczesnej Turcji - prawdziwe".

"Mail on Sunday"
"Rudowłosa jest dziełem aluzyjnym, urzekającym i perfekcyjnie pokierowanym".

"The Wall Street Journal Europe"

Książka "Rudowłosa" - Orhan Pamuk - oprawa Miękka ze skrzydełka - Wydawnictwo Literackie, WL. Książka posiada 316 stron i została wydana w 2018 r. Cena 28.73 zł. Zapraszamy na zakupy!