pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:
Tytuł książki:

Furia

Autor książki:

Salman Rushdie

Dane szczegółowe:
Wydawca: Rebis
Rok wyd.: 2014
Oprawa: twarda
Ilość stron: 288 s.
Wymiar: 150x225 mm
EAN: 9788378186298
ISBN: 978-83-7818-629-8
Data: 2019-01-24
29.61  31.04  1.43 
pozycja dostępna Wyślemy w czasie: 24 h

Furia - seksualna, edypowa, polityczna, magiczna, brutalna - dźwiga nas na szczyty finezji i strąca w głębie ordynarności. Oto, co ukrywamy pod powłoką ucywilizowania: przerażające ludzkie zwierzę, zarozumiałego, nieprześcignionego, autodestrukcyjnego pana stworzenia.

Malik Solanka, historyk idei, kolekcjoner i twórca lalek, pewnego dnia odchodzi od swego życia, porzuca rodzinę i ucieka do Nowego Jorku. Odkrył w sobie furię i boi się, że stał się niebezpieczny dla tych, których kocha. Połknij mnie, Ameryko, i natchnij mnie spokojem, modli się. Ale tu furia jest wszędzie dookoła. Tymczasem jego własne pragnienia, emocje i myśli też zaczynają szaleć.

Furia to dzieło kipiące energią - bezlitosna, bardzo czarna komedia, a zarazem głębokie studium najciemniejszej strony ludzkiej natury i historia miłosna o hipnotycznej sile. To także zadziwiający portret Nowego Jorku.

Salman Rushdie urodził się w 1947 roku w Indiach. Od czternastego roku życia mieszkał w Wielkiej Brytanii, potem także w Stanach Zjednoczonych. Jest absolwentem Cambridge. Zadebiutował w 1974 roku powieścią Grimus. Międzynarodową sławę przyniosły mu dopiero opublikowane w 1981 roku Dzieci północy, które zdobyły Nagrodę Bookera, a następnie w roku 1993 Bookera Bookerów i w roku 2008 Best of the Booker. W 1988 roku ukazały się Szatańskie wersety - jego najsłynniejsza powieść.

Rushdie jest laureatem wielu nagród literackich. W 2006 roku odwiedził Polskę. Królowa Elżbieta II nadała mu w 2007 roku szlachectwo.

Spośród utworów Rushdiego REBIS wydał następujące powieści: Grimus, Dzieci północy - na podstawie których Deepa Mehta nakręciła film wg scenariusza samego autora - Ostatnie westchnienie Maura, Wstyd, Ziemia pod jej stopami, Furia, Śalimar klaun, Czarodziejka z Florencji, Harun i Morze Opowieści, Luka i Ogień Życia, zbiór opowiadań Wschód, Zachód oraz zbiór esejów i tekstów krytycznych Ojczyzny wyobrażone .

Wspomnienia pisarza z okresu obowiązywania fatwy - zatytułowane Joseph Anton. Autobiografia - REBIS wydał w 2012 roku, w dniu światowej premiery książki. Po dwudziestu latach od pierwszej polskiej edycji REBIS opublikował nowy polski przekład Szatańskich wersetów .

Książka "Furia" - Salman Rushdie - oprawa twarda - Wydawnictwo Rebis. Książka posiada 288 stron i została wydana w 2014 r. Cena 29.61 zł. Zapraszamy na zakupy! Zapewniamy szybką realizację zamówienia.

Oceń, napisz recenzję/opinię [+]
Salman Rushdie - autor m.in.:
Kupujący tę pozycję zamówili również:
Śalimar klaun - okładka książki

Śalimar klaun

Salman Rushdie
Lapidaria cz. 1-3. Tom 6 - okładka książki

Lapidaria cz. 1-3. Tom 6

Ryszard Kapuściński
Zeszyty don Rigoberta - okładka książki

Zeszyty don Rigoberta

Mario Vargas Llosa
Inne kolory - okładka książki

Inne kolory

Orhan Pamuk
Czarne gwiazdy - okładka książki

Czarne gwiazdy

Ryszard Kapuściński
Dzielnica występku - okładka książki

Dzielnica występku

Mario Vargas Llosa
Gra w klasy - okładka książki

Gra w klasy

Julio Cortazar
Produkty podobne:
Podpalacze - okładka książki

Podpalacze

R.O. Kwon
Dwór mgieł i furii - okładka książki

Dwór mgieł i furii

Sarah J. Maas
Furia mać! - okładka książki

Furia mać!

Sylwia Kubryńska
Kokon - okładka książki

Kokon

Joanna Lech