pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:  
Tytuł książki:

Inflacja. Wróg publiczny nr 1

Autor książki:

Henry Hazlitt

Dane szczegółowe:
Wydawca: Fijorr Publishing
Rok wyd.: 2007
Oprawa: miękka
Ilość stron: 244 s.
Wymiar: 145x210 mm
EAN: 9788389812421
ISBN: 978-83-8981-242-1
Data: 2007-11-23
30.76 
pozycja dostępna Wyślemy w czasie: 1-3 dni

Opis książki:

Stosunkowo malo znana, ale na pewno najwazniejsza ksiazka wybitnego ekonomisty amerykanskiego (Ekonomia w jednej lekcji) Henry`edgo Hazlitta. Nigdy dotad nikt nie wyjasnil mechanizmu inflacji i nie uswiadomil jej szkodliwosci w sposob rownie przystepny i precyzyjny, co Hazlitt.

Większość polskich ekonomistów traktuje inflację jako dobro samo w sobie. Coś, co nam pomaga w rozwoju gospodarczym. Nawet wybitni znawcy polityki monetarnej, prof. prof. Balcerowicz, Beksiak czy Winiecki nie mają zastrzeżeń do tego, że bank centralny zakłada sobie "cel inflacyjny’ w wysokości 2,5 procent rocznie. Pamiętajmy jednak że "cel 2,5” procent rocznie, to w skali jednego pokolenia (ok. 30 lat) co najmniej połowa. Ten skromny kompromis na rzecz monopolizacji polityki monetarnej i poddanie jej subiektywnym decyzjom jednostek powoduje zniknięcie z naszych kont, lokat, funduszy emerytalnych połowy zasobów. Czy wiedząc o tym, że z 500 tys. zł jakie zgromadziliśmy w pocie czoła na swoją emeryturę ktoś (rząd) ukradł nam w majestacie prawa 250 tys. złotych, nadal tak chętnie godzić się będziemy na niewielki cel inflacyjny? Problem w tym, że my o tym rabunku nie wiemy. Większość przedstawicieli mediów, polityków, ekonomistów, ba nawet sami monetaryści nie rozumieją mechanizmu inflacji. Na polskich uczelniach uczy się studentów ekonomii, że inflacja to wzrost cen, a w TVN 24 czy TVP1 mówi, że rosnące ceny ropy naftowej napędzają nam inflację. Skąd przeciętny człowiek ma wiedzieć, czym jest inflacja i jak groźne jest to zjawisko. Ludwig von Mises uważał inflację za przyczynę większości wojen. (fragment Od Wydawcy)

Książka "Inflacja. Wróg publiczny nr 1" - Henry Hazlitt - oprawa miękka - Wydawnictwo Fijorr Publishing. Książka posiada 244 stron i została wydana w 2007 r. Cena 30.76 zł. Zapraszamy na zakupy!