pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:  
Tytuł książki:

Historia klasycznej filozofii indyjskiej. Część pierwsza. Początki, nurty analityczne i filozofia przyrody

Autor książki:

Piotr Balcerowicz

Dane szczegółowe:
Wydawca: Wydawnictwo Akademickie DIALOG
Rok wyd.: 2003
Oprawa: miękka
Ilość stron: 488 s.
Wymiar: 165x235 mm
EAN: 9788388938559
ISBN: 83-88938-55-X
Data: 2007-01-08
75.21 
pozycja dostępna Wyślemy w czasie: 1-3 dni

Opis książki:

Niniejsza monografia Początki, nurty analityczne i filozofia przyrody – pierwsza w cyklu Historii klasycznej filozofii indyjskie – ukazuje rozwój indyjskich systemów analitycznych i szkołę filozofii przyrody. Czytelnik znajdzie tu również obszerne przedstawienie nurtu analizy i metodologii. Odrębne rozdziały traktują o racjonalnych argumentach na istnienie boga i duszy, formułowanych w Indiach. Prezentację tych nurtów poprzedza obszerny wstęp poświęcony początkom filozofii indyjskiej i klimatowi intelektualnemu, w jakim powstawała w Indiach refleksja filozoficzna. Ponadto omówiono idee i wyobrażenia kosmologiczne epoki przedfilozoficznej, wedyjskiej, których potencjał symboliczny bywał inspiracją dla późniejszych filozofów.
Założeniem cyklu jest całościowe przedstawienie nurtów filozoficznych i prądów intelektualnych w Indiach w okresie klasycznym, tj. od II w. n.e. do najazdu muzułmańskiego. Ma to być zarazem najobszerniejsze opracowanie poświęcone historii myśli indysjkiej, obejmujące nie tylko klasyczne szkoły bramińskie, ale także systemy niebramińskie (buddyzm, dżinizm, adżiwikizm, materializm, sceptycyzm).

Książka "Historia klasycznej filozofii indyjskiej. Część pierwsza. Początki, nurty analityczne i filozofia przyrody" - Piotr Balcerowicz - oprawa miękka - Wydawnictwo Akademickie DIALOG. Książka posiada 488 stron i została wydana w 2003 r. Cena 75.21 zł. Zapraszamy na zakupy!