pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:  
Tytuł książki:

Hetman Chrystusa - Biografia św. Jana Pawła II, tom 4.

Autor książki:

Jolanta Sosnowska

Dane szczegółowe:
Wydawca: Biały Kruk
Rok wyd.: 2020
Oprawa: twarda
Ilość stron: 432 s.
Wymiar: 195x240 mm
EAN: 9788375532944
ISBN: 978-83-7553-294-4
Data: 2020-09-29
55.55 
pozycja dostępna Wyślemy w czasie: 24 h

Opis książki:

Cóż z tego, że ciało słabło, skoro ani duch, ani Jego umysł nie gasły; Papież Polak nie zamierzał schodzić z krzyża. Ostatni tom "Hetmana Chrystusa", opowiadając o schyłku pontyfikatu, opowiada zarazem o nadal intensywnej posłudze, o heroicznym wypełnianiu Piotrowej misji aż do ziemskiego końca.

Ojciec Święty nie miał spokojnej starości. Wręcz przeciwnie - zmagał się jak nigdy dotąd z siłami agresywnego zła, także w samym Kościele. Utrata dawnej sprawności ruchowej wyhamowała dynamizm Papieża. Tron musiał zamienić na wózek inwalidzki. Nic nie było jednak w stanie wyhamować ewangelizacyjnego i kapłańskiego entuzjazmu Hetmana Chrystusa. W opisywanym czasie - od drugiej połowy 1997 r. do 2 kwietnia 2005 r. - Jan Paweł II odbył 26 zagranicznych podróży apostolskich (w tym dwie do Ojczyzny), kontynuował pielgrzymki po Włoszech, wizytacje rzymskich parafii, a także - aż do ostatecznej utraty głosu - środowe audiencje ogólne i niedzielną modlitwę z wiernymi na Anioł Pański. Nauczał, napominał, przestrzegał, pisał. Zdołał bezpiecznie i pewnie przeprowadzić Kościół w trzecie tysiąclecie chrześcijaństwa. Dane Mu było zasiadać na tronie Piotrowym blisko 27 lat (trzeci co do długości pontyfikat w historii) i skutecznie bronić czystości nauki wiary. Miliony wiernych na całym świecie głośno domagały się już 2 kwietnia 2005 r. Jego natychmiastowej kanonizacji.

Mimo to po śmierci Jana Pawła II ataki na Niego jeszcze się nasiliły. Dla reprezentantów zła pozostawał bowiem wciąż groźny - za sprawą nieprzemijającej aktualności Jego nauczania. Dlatego w tych czterech wielkich tomach "Hetmana Chrystusa" Jolanta Sosnowska opisała szczegółowo nie tylko przebieg życia Wielkiego Polaka, ale skrupulatnie przybliżyła Jego myśli i opinie obejmujące przeróżne aspekty współczesności i w ogóle człowieczego losu. Jakże bowiem krucha jest nasza egzystencja, gdy oderwiemy się od Boga - a czyż nie do tego ze wszystkich stron jesteśmy obecnie nakłaniani, a nawet już wręcz zmuszani?
Autorka kończy swe dzieło szczególną modlitwą do Świętego, pisząc m.in.: "Wiele Twoich przestróg spełnia się niestety na naszych oczach, bo je zlekceważyliśmy. Na pewno jednak nie wszystko jest stracone. Wystarczy - jedynie i aż tyle - że posłuchamy Ciebie, pójdziemy za Twoim przykładem i będziemy tak jak Ty z podniesionym czołem, bez strachu i wstydu, ewangelizować innych. Że będziemy wymagać od siebie, nawet wtedy, gdy inni od nas wymagać nie będą?". Zatem wstańmy i chodźmy!
Hetman Chrystusa nas powiedzie.

Książka "Hetman Chrystusa - Biografia św. Jana Pawła II, tom 4." - Jolanta Sosnowska - oprawa twarda - Wydawnictwo Biały Kruk. Książka posiada 432 stron i została wydana w 2020 r. Cena 55.55 zł. Zapraszamy na zakupy! Zapewniamy szybką realizację zamówienia.