pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:  
Tytuł książki:

Jan Paweł II. Dzień po dniu. Ilustrowane kalendarium Wielkiego Pontyfikatu 1978-2005

Autor książki:

Gabriel Turowski, Adam Bujak, Arturo Mari

(red.)
Dane szczegółowe:
Wydawca: Biały Kruk
Rok wyd.: 2005
Oprawa: twarda
Ilość stron: 1328 s.
Wymiar: 210x291 mm
EAN: 9788388918674
ISBN: 83-88918-67-2
Data: 2005-05-05
135.41 
pozycja dostępna Wyślemy w czasie: 24 h

Opis książki:

Jedyne na świecie pełne kalendarium wielkiego Pontyfikatu Jana Pawła II. Spisane dzień po dniu od 16.10.1978 do 8.04.2005, od dnia wyboru po dzień pogrzebu. Obejmuje wszystkie audiencje, spotkania, nabożeństwa, dokumenty, prezentuje działalność Stolicy Apostolskiej. W tle przewijają się dzieje Europy i całego świata. Tak więc, choć jest to kalendarium, czyta się je jak najbardziej wciągającą powieść. Wyłania się z niego bowiem tytaniczna praca Jana Pawła II, dzieło, które wprost trudno ogarnąć. Niezwykłe świadectwo Jego troski o Kościół powszechny, oddania Bogu, niezłomności ducha, głębokiej pobożności, miłości bliźniego, ofiary cierpienia, a także... talentów dyplomatycznych.
Kalendarium to efekt ponad trzyletniej, mrówczej pracy prof. Gabriela Turowskiego i Jolanty Sosnowskiej, która kierowała pracami redakcyjnymi. Papieską niestrudzoną działalność dokumentuje ponad 500 (!) fotografii dwóch znakomitych papieskich fotografików Adama Bujaka i Arturo Mari. Pomagają one wizualnie przemieszczać się w czasie, unaoczniają niejako ogrom pracy wykonanej przez Ojca Świętego, ukazują miejsca, w których był. Dzieło zamyka Testament Jana Pawła II, ogłoszony tuż po Jego śmierci.
Specjalnie wyszczególnione zostały wydarzenia dotyczące Polski, audiencje dla Polaków, polskie pielgrzymki, nominacje polskich biskupów, spotkania z polskimi politykami.
Przejrzysty projekt graficzny Kalendarium ułatwia orientację w datach i miejscach, wydarzeniach i dokumentach. Na tzw. żywych paginach zaznaczony został rok i miesiąc, każde zdjęcie ma rzeczywiste odniesienie do czasu i miejsca i opatrzone jest rzeczowym podpisem.
To jedyne w swoim rodzaju podsumowanie miało być prezentem, który Wydawnictwo chciało ofiarować Ojcu Świętemu z okazji Jego 85 urodzin. Niestety śmierć wcześniej zapisała ostatnią kartę tego dzieła. Prace nad publikacją zostały przyspieszone i całość ukazała się kilka tygodni wcześniej niż zamierzano - 28 kwietnia.
Cena łączna 2 tomów to 188 zł. Uzyskanie tak niskiej ceny za tak wielką produkcję możliwe było m.in. dzięki sponsoringowi Banku BPH.

Książka "Jan Paweł II. Dzień po dniu. Ilustrowane kalendarium Wielkiego Pontyfikatu 1978-2005" - Gabriel Turowski (red.), Adam Bujak, Arturo Mari - oprawa twarda - Wydawnictwo Biały Kruk. Książka posiada 1328 stron i została wydana w 2005 r. Cena 135.41 zł. Zapraszamy na zakupy! Zapewniamy szybką realizację zamówienia.