pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:  
Tytuł książki:

Głód

Autor książki:

Knut Hamsun

Dane szczegółowe:
Wydawca: Zysk i S-ka
Rok wyd.: 2015
Oprawa: twarda
Ilość stron: 215 s.
Wymiar: 135x205 mm
EAN: 9788377857090
ISBN: 978-83-7785-709-0
Data: 2015-08-03
Cena wydawcy: 29.90 złpozycja niedostępna

Opis książki:

Wstrząsające studium o głodzie i samotności.

Główny bohater - literat, którego imienia czytelnik nie poznaje - przemierza ulice, parki, cmentarze i rozmaite zaułki dziewiętnastowiecznej Christianii. Nie może znaleźć stałej pracy, zalega z czynszem. Nie je od kilku dni, ledwo trzyma się na nogach. Jego cierpienia dodatkowo potęgują wrodzona duma i wstyd. Uwaga Hamsuna koncentruje się przede wszystkim na odczuciu głodu, braku nadziei i wynikających z nich konsekwencji zarówno fizycznych, jak i psychicznych. Fascynujący monolog wewnętrzny z opisami marzeń, urojeń i obsesji doskonale obrazuje odmienny stan świadomości człowieka, którego każdy dzień sprowadza się do wegetacji na granicy życia i śmierci.

"Głód" jest jedną z najwybitniejszych powieści w dorobku laureata Nagrody Nobla Knuta Hamsuna. Ten prekursor modernistycznej powieści psychologicznej zawarł w niej wątki autobiograficzne, nawiązując do swoich niełatwych dziennikarskich początków w stolicy Norwegii. "Głód" jest zapowiedzią literatury nadchodzącego XX wieku.

Książka "Głód" - Knut Hamsun - oprawa twarda - Wydawnictwo Zysk i S-ka. Książka posiada 215 stron i została wydana w 2015 r.