pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:  
Tytuł książki:

Giełda. Podstawy inwestowania. Wydanie III zaktualizowane

Autor książki:

Adam Zaremba

Dane szczegółowe:
Wydawca: one press
Rok wyd.: 2022
Oprawa: miękka
Ilość stron: 264 s.
EAN: 9788328395015
ISBN: 978-83-2839-501-5
Data: 2022-04-27
38.02 
pozycja dostępna Wyślemy w czasie: 24 h

Opis książki:

Giełda od A jak akcja do Z jak zysk
Ta książka to skarbnica podstawowych informacji o polskiej giełdzie. Podstawowych, czyli takich, które powinien koniecznie poznać początkujący inwestor, zanim zdecyduje się na ulokowanie środków finansowych w akcjach spółek. Brak tej wiedzy może mieć bardzo negatywne skutki dla portfela osoby rozpoczynającej przygodę z rynkiem akcji. Wydaje się zresztą, że luki w edukacji giełdowej na poziomie podstawowym wykazują także gracze o dłuższym stażu.

Problemy światowego systemu finansowego w latach 2007 - 2009 oraz późniejszy kryzys zadłużeniowy w strefie euro dotknęły również GPW i uszczupliły portfele krajowych inwestorów o niewyobrażalne wcześniej kwoty. Krach z ostatnich lat porażał skalą, jednak przecież kryzysy na rynkach akcji to nie nowość w świecie wielkich pieniędzy. To, co uderza najbardziej, to fakt, że przecież przynajmniej strat można było uniknąć. Inwestorom w okresie galopującej hossy często wydaje się, że gra na giełdzie to łatwa i przyjemna droga do fortuny. Niestety, większość z nich nawet nie przypuszcza, jak bardzo się myli.

Nim więc rzucisz się na fale oceanu giełdowych wzrostów i spadków, dowiedz się:
jakie opłaty czekają na Ciebie, z jakimi rodzajami ryzyka musisz się liczyć i jak się przed nimi ustrzec,
co jest ważne w kwestii giełdowych zleceń,
czym są i jak należy czytać indeksy giełdowe, w co możesz inwestować - akcje, obligacje, kontrakty terminowe, opcje, produkty strukturyzowane,
jak skutecznie analizować wartość spółek,
jak powinien wyglądać poprawnie zbudowany portfel inwestycyjny.

O autorze
Adam Zaremba - Licencjonowany Doradca Inwestycyjny oraz dziennikarz giełdowy, współpracownik mediów takich, jak Parkiet, Forbes czy Businessman.pl. Wykształcenie w dziedzinie inwestycji kapitałowych zdobywał między innymi na Harvard University (USA) oraz Radboud Universiteit Nijmegen (Holandia). Wśród jego publikacji wymienić należy dwie książki: Giełda. Podstawy inwestowania (Onepress, 2007) i Zarabiaj jak najlepsi inwestorzy giełdowi (Gazeta Giełdy Parkiet, 2007), a także liczne artykuły na temat rynku finansowego w Polsce. Ponadto jest on samodzielnym inwestorem giełdowym z wieloletnim doświadczeniem.

Książka "Giełda. Podstawy inwestowania. Wydanie III zaktualizowane" - Adam Zaremba - oprawa miękka - Wydawnictwo one press. Książka posiada 264 stron i została wydana w 2022 r. Cena 38.02 zł. Zapraszamy na zakupy! Zapewniamy szybką realizację zamówienia.