pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:  
Tytuł książki:

Inżyniera finansowa na rynkach zupełnych i niezupełnych

Autor książki:

Leszek S. Zaremba

Dane szczegółowe:
Wydawca: Wydawnictwo Naukowe PWN
Rok wyd.: 2020
Oprawa: miękka
Ilość stron: 160 s.
Wymiar: 165x235 mm
EAN: 9788301210175
ISBN: 978-83-0121-017-5
Data: 2020-09-02
62.77 
pozycja dostępna Wyślemy w czasie: 1-3 dni

Opis książki:

Książka ma na celu przygotowanie studentów z obszaru inżynierii finansowej do pracy w towarzystwach funduszy inwestycyjnych, spółkach giełdowych, bankach, giełdzie towarowych, GPW i innych instytucji finansowych.

Chociaż nie ma w Polsce ani jednego funduszu hedgingowego, mimo że od 30 lat działa w każdym kraju Europy Zachodniej po kilkadziesiąt tego typu instytucji, to należy z zadowoleniem odnotować powstanie FASZ, czyli funduszy absolutnej stopy zwrotu mogących, przy odpowiedniej wiedzy z zakresu inżynierii finansowej, generować znaczne zyski niezależnie od poziomu optymizmu czy pesymizmu na rynkach kapitałowych w Polsce i świecie.

Dotychczas z powodu braku kadr odnoszą one jednak umiarkowany sukces, generując stopy zwrotu tylko niewiele wyższe od średniej stopy zwrotu z pozostałych funduszy inwestycyjnych. W zdecydowanej większości polskie firmy nawet nie przypuszczają, że można zarabiać na spadkach kursów akcji własnej spółki i pozostałych spółek giełdowych.

Książka ta daje potrzebną wiedzę aktualnym i potencjalnym inwestorom oraz motywację dla GPW w Warszawie, aby ponownie pojawiły się na niej (i na rynku OTC) tak bardzo elementarne instrumenty finansowe, jak opcje kupna i sprzedaży na wybrane spółki giełdowe, indeksy oraz najważniejsze pary walutowe.

Książka "Inżyniera finansowa na rynkach zupełnych i niezupełnych" - Leszek S. Zaremba - oprawa miękka - Wydawnictwo Naukowe PWN. Książka posiada 160 stron i została wydana w 2020 r. Cena 62.77 zł. Zapraszamy na zakupy!