pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko: autor tytuł  24h
Królewski spisek - okładka książki
Królewski spisek pozycja dostępna
Zbuntowana królowa - okładka książki
Zbuntowana królowa pozycja dostępna
Stulecie - okładka książki
Stulecie pozycja dostępna
Księgarnia »
Książki »
»
Ostatnie westchnienie Maura
książka:

Ostatnie westchnienie Maura

Dane szczegółowe:
Wydawca: Rebis
Rok wyd.: 2014
Oprawa: Twarda z obwolutą
Ilość stron: 496 s.
Wymiar: 150x235 mm
EAN: 9788378185048
ISBN: 978-83-7818-504-8
Data: 2014-03-20
Cena wydawcy: 44.90 złpozycja niedostępna

Ostatnie westchnienie Maura - Salman Rushdie - opis książki:

Salman Rushdie urodził się w 1947 roku w Indiach. Od czternastego roku życia mieszkał w Wielkiej Brytanii, potem także w Stanach Zjednoczonych. Jest absolwentem Cambridge. Zadebiutował w 1974 roku powieścią Grimus. Międzynarodową sławę przyniosły mu dopiero opublikowane w 1981 roku Dzieci północy, które zdobyły Nagrodę Bookera, a następnie w roku 1993 Bookera Bookerów i w roku 2008 Best of the Booker. W 1988 roku ukazały się Szatańskie wersety - jego najsłynniejsza powieść.

Rushdie jest laureatem wielu nagród literackich. W 2006 roku odwiedził Polskę. Królowa Elżbieta II nadała mu w 2007 roku szlachectwo.

Spośród utworów Rushdiego REBIS wydał następujące powieści: Grimus, Dzieci północy, Ostatnie westchnienie Maura, Wstyd, Ziemia pod jej stopami, Furia, Śalimar klaun, Czarodziejka z Florencji, Harun i Morze Opowieści, Luka i Ogień Życia oraz zbiór opowiadań Wschód, Zachód, a w 2013 roku Szatańskie wersety", w nowym tłumaczeniu! Najnowsze dzieło Rushdiego - wspomnienia z okresu obowiązywania fatwy - zatytułowane Joseph Anton. Autobiografia REBIS opublikował w dniu światowej premiery książki.

To moja i tylko moja opowieść - o niełasce, w którą popadł szlachetnie urodzony mieszkaniec Moraes Zogoiby, zwany Maurem, słowem ja, przez większość dni jedyny męski dziedzic miliardów dynastii da Gama-Zogoiby, wielkich kupców korzennych z Koczinu, oraz o odtrąceniu od czegoś, co słusznie mogłem uważać za przyrodzony sposób życia, na które skazała mnie własna matka Aurora, z domu da Gama, nasza najświetniejsza współczesna artystka... Saga ta zaczyna się od przepadku prapradziadka Francisca, zlizanego przez gorliwy jęzor laguny i od wzniecenia w ten sposób katastrofalnej, iście homeryckiej rodzinnej waśni, urozmaicanej morderstwami, toczonej w blasku płonących plantacji i w dymach spowijających gaje kardamonowe. Rodzinę tę rozdzierały nie tylko chciwość i sekrety, lecz i dzieliły granice rysowane kredką na podłodze i sterty worków z przyprawami służące za fortyfikacje.(O całe lata później ofiarą zgubnych podziałów padł również Bombaj i zapłonął.) Zapierająca dech w piersiach opowieść Moraesa Zogoiby ego prowadzi przez legendarny rajski salon Aurory do podniebnego ogrodu jego wszechmocnego ojca, na szczyt szklanego wieżowca wzniesionego przez niewidzialnych ludzi: odsłania groteskowe i wzruszające dzieje jego rodu, a także tragikomiczne przeistoczenia wyegzekwowane przez miłość.

Ostatnie westchnienie Maura to pieśń miłosna dedykowana ginącemu światu i jego ostatnie radosne zawołanie.

Książka „Ostatnie westchnienie Maura” - oprawa Twarda z obwolutą - Wydawnictwo Rebis.

Książka posiada 496 stron i została wydana w 2014 r.

Oceń, napisz recenzję/opinię [+]
  Bądź pierwszy - napisz opinię, recenzję o książce "Ostatnie westchnienie Maura"
Salman Rushdie - autor m.in.:
Szatańskie wersety IX - okładka książki
Szatańskie wersety IX Salman Rushdie;
Złoty dom Goldenów - okładka książki
Złoty dom Goldenów Salman Rushdie;
Joseph Anton. Autobiografia - okładka książki
Joseph Anton. Autobiografia Salman Rushdie;
Kupujący tę pozycję zamówili również:
Listy do świata. Prozodia - okładka książki
Listy do świata. Prozodia Jacek Pankiewicz
Co to za czasy. Saga cz. 7 - okładka książki
Co to za czasy. Saga cz. 7 Barbara Rybałtowska