pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:  
Tytuł książki:

Dwa lata, osiem miesięcy i dwadzieścia osiem nocy

Autor książki:

Salman Rushdie

Dane szczegółowe:
Wydawca: Rebis
Rok wyd.: 2015
Oprawa: miękka
Ilość stron: 328 s.
Wymiar: 150x225 mm
EAN: 9788378187615
ISBN: 978-83-7818-761-5
Data: 2015-11-18
29.56 
pozycja dostępna Wyślemy w czasie: 1-3 dni

Opis książki:

Erudycyjna baśń dla dorosłych o ponadczasowej miłości i odwiecznych konfliktach, ścieraniu się wielkich idei i triumfie rozumu nad fanatyzmem i nietolerancją.

W roku 1195 pod domem Ibn Ruszda zjawia się dziewczyna imieniem Dunia, którą filozof przyjmuje pod swój dach, nie podejrzewając, że jest dżinniją, istotą z dymu bez ognia, księżniczką Peristanu, czarodziejskiej krainy zaludnionej dżinnami, ifrytami i pomniejszymi demonami. I choć związek tej specyficznej pary nie trwa długo, dzięki spektakularnej płodności Duni jego owocem jest liczna gromada nie w pełni zwyczajnych dzieci. Tysiąc lat później ich potomkowie, nieświadomi początkowo swych nadnaturalnych mocy, odegrają kluczową rolę w wojnie, która rozegra się na Ziemi i będzie trwała dwa lata, osiem miesięcy i dwadzieścia osiem nocy. I która zmieni świat na zawsze.

Mistrz Rushdie po swojemu, z ironicznym humorem i niezwykłym kunsztem, łączy historię i legendy, postaci rzeczywiste i baśniowe, prawdę i zmyślenie, by ukazać naszą rzeczywistość z perspektywy odległej przyszłości, w której ludzkość żyje w szczęśliwym, areligijnym świecie.

Ta nieokiełznana, zwariowana, szkatułkowa powieść mimo baśniowej konwencji stanowi trafny i przenikliwy komentarz na temat współczesności, odbijając w satyrycznym zwierciadle dylematy i szaleństwo naszych czasów. Zainspirowana Księgą tysiąca i jednej nocy, jest także hymnem jednego z największych gawędziarzy współczesnej literatury na cześć sztuki opowiadania i potęgi wyobraźni.

Książka "Dwa lata, osiem miesięcy i dwadzieścia osiem nocy" - Salman Rushdie - oprawa miękka - Wydawnictwo Rebis. Książka posiada 328 stron i została wydana w 2015 r. Cena 29.56 zł. Zapraszamy na zakupy!