pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:  
Tytuł książki:

Frankenstein czyli współczesny Prometeusz

Autor książki:

Mary Shelley

Dane szczegółowe:
Wydawca: Vesper
Rok wyd.: 2013
Oprawa: miękka
Ilość stron: 320 s.
Wymiar: 140x200 mm
EAN: 9788377311516
ISBN: 978-83-7731-151-6
Data: 2013-10-02
28.91 
pozycja dostępna Wyślemy w czasie: 24 h

Opis książki:

Frankenstein to więcej niż powieść, to nowożytny mit. Zrodził się w okolicznościach, które obrosły legendą: w 1816, słynnym ,,roku bez lata, u podnóża szwajcarskich Alp, z gotyckiej zabawy poetów romantycznych, którzy umilali sobie deszczowe wieczory wymyślaniem opowieści niesamowitych. Mary Shelley zamknęła w nim swe refleksje o istocie życia, doświadczenie wczesnego macierzyństwa, fascynację i przerażenie potęgą nauki, senne i nie tylko senne koszmary.

Niniejsze wydanie Frankensteina jest wyjątkowe: powieść Mary Shelley po raz pierwszy ukazuje się po polsku w wersji pierwotnej, bez zmian wprowadzonych później przez autorkę. Frankensteinowi po raz pierwszy towarzyszy też całe pokłosie słynnej zabawy literackiej nad Lemanem: nowele Pogrzeb Georgea Gordona Byrona i Wampir Johna W. Polidoriego oraz opowiastki niesamowite Percyego Shelleya - wszystkie w nowym, wiernym przekładzie. Ozdobą tomu są jedne z najpiękniejszych ilustracji, jakich doczekał się Frankenstein: ekspresjonistyczne drzeworyty amerykańskiego artysty Lynda Warda.

Angielski żeglarz Robert Walton utknął wśród arktycznych lodów. Pewnego dnia do jego statku dociera na saniach wycieńczony rozbitek: szwajcarski przyrodnik Wiktor Frankenstein. Gdy odzyskuje siły, rozpoczyna niesamowitą opowieść o najwspanialszym i najstraszniejszym dziele swego życia: ulepionej w laboratorium ludzkiej istocie, która obróciła się przeciwko niemu...

Książka "Frankenstein czyli współczesny Prometeusz" - Mary Shelley - oprawa miękka - Wydawnictwo Vesper. Książka posiada 320 stron i została wydana w 2013 r. Cena 28.91 zł. Zapraszamy na zakupy! Zapewniamy szybką realizację zamówienia.