pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:  
Tytuł książki:

Opętani

Autor książki:

Chuck Palahniuk

Dane szczegółowe:
Wydawca: Niebieska studnia
Rok wyd.: 2020
Oprawa: miękka
Ilość stron: 480 s.
Wymiar: 125x195 mm
EAN: 9788366324060
ISBN: 978-83-6632-406-0
Data: 2020-06-05
27.70 
pozycja dostępna Wyślemy w czasie: 24 h

Opis książki:

Opętani to opowieść o koszmarach, ale nie o tych, które dręczą dzieci we śnie, tylko o upiorach i lękach, prześladujących nas na jawie.
Głównym miejscem akcji jest ustronie pisarzy czyli stary, opuszczony teatr, luźno wzorowany na Villi Diodati nad jeziorem Genewskim, gdzie Lord Byron gościł Mary Shelley i kilku innych pisarzy, którzy podczas deszczowego lata opowiadali sobie straszne historie, a opowieść Mary Shelley stała się zalążkiem słynnego Frankensteina. Pisarzom uwięzionym w teatrze brakuje talentu i ochoty do pracy, ale dla sławy gotowi są na wszystko. Kiedy w zamkniętym na głucho budynku zaczyna brakować jedzenia, przestają działać urządzenia i niebezpiecznie spada temperatura, bohaterowie opowiadają sobie własne horrory.
Są to opowieści odrażające, chore, ale właśnie taki styl jest typowy dla Palahniuka.
Jednym z najbardziej znanych opowiadań jest to zatytułowane Flaki. Kiedy Chuck Palahniuk jeździł po Stanach Zjednoczonych, promując Opętanych, czytał Flaki na spotkaniach autorskich. Podczas tych odczytów ponad sześćdziesiąt osób zemdlało z obrzydzenia.

Książka "Opętani" - Chuck Palahniuk - oprawa miękka - Wydawnictwo Niebieska studnia. Książka posiada 480 stron i została wydana w 2020 r. Cena 27.70 zł. Zapraszamy na zakupy! Zapewniamy szybką realizację zamówienia.