pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:
Książki »
»
Portret Doriana Graya
Tytuł książki:

Portret Doriana Graya

Autor książki:

Oscar Wilde

Dane szczegółowe:
Wydawca: Vesper
Rok wyd.: 2015
Oprawa: miękka
Ilość stron: 276 s.
Wymiar: 140x205 mm
EAN: 9788377312209
ISBN: 978-83-7731-220-9
Data: 2015-11-12
20.20  29.90  9.7 
pozycja dostępna Wyślemy w czasie: 24 h

Portret Doriana Graya jest powieścią uniwersalną, w której współczesny czytelnik może odnaleźć własne problemy i rozterki. To lektura obowiązkowa dla wszystkich, którzy w świecie wszechobecnych obrazów i wizerunków szukają własnego oblicza i kształtują obrazy innych, a także dla wszelkiej maści moralistów, którzy nazbyt łatwo szafują potępiającymi wyrokami. Moglibyśmy powiedzieć za Gombrowiczem, który wyciągnął z lektury Wilde a znakomitą lekcję, że "człowiek jest najgłębiej uzależniony od swego odbicia w duszy drugiego człowieka, chociażby ta dusza była kretyniczna".

Portret Doriana Graya jest bez wątpienia duchową autobiografią Oscara Wilde a. Sam artysta uważał, że bohaterowie tej powieści odzwierciedlają różne cechy jego osobowości. Autor pisał w jednym z listów "Portret - zawiera wiele ze mnie. Bazyli Hallward jest tym, za kogo się uważam; lord Henryk - tym, za kogo uważa mnie świat; Dorian - tym, kim chciałbym zostać - być może w innych czasach".

Pośmiertne życie Portretu Doriana Graya zaczęło się w Polsce w 1905 roku, kiedy to nakładem "Przeglądu Tygodniowego" ukazał się pierwszy polski przekład powieści autorstwa Marii Feldmanowej. Przekład ten, zachowujący niepowtarzalny klimat epoki, celebrujący modernistyczną dbałość o styl i poetyckie piękno, może pretendować do arcydzieł sztuki translatorskiej.

Prezentowane wydanie Portretu Doriana Graya w przekładzie Marii Feldmanowej wzbogacone zostało pięknymi ilustracjami i secesyjnymi zdobieniami autorstwa Henry ego Westona Keena (1899-1935), znanego ilustratora książek i litografa, symbolisty i dekadenta tworzącego pod wpływem tradycji Aubreya Beardsleya i secesji.

- z posłowia dr. Tomasza Kaliściaka, Uniwersytet Śląski

Książka "Portret Doriana Graya" - Oscar Wilde - oprawa miękka - Wydawnictwo Vesper. Książka posiada 276 stron i została wydana w 2015 r. Cena 20.20 zł. Zapraszamy na zakupy! Zapewniamy szybką realizację zamówienia.

Oceń, napisz recenzję/opinię [+]
Oscar Wilde - autor m.in.:
Kupujący tę pozycję zamówili również:
Poezje - okładka książki

Poezje

George Gordon Byron
Kuglarz - okładka książki

Kuglarz

Anna Sokalska
Gruzowisko - okładka książki

Gruzowisko

Aleksandra K. Maludy
Produkty podobne:
Model - okładka książki

Model

Maria Kądzielska
Moja walka. Księga 6 - okładka książki

Moja walka. Księga 6

Karl Ove Knausgard
Ewa, Tomek, Edyta - okładka książki

Ewa, Tomek, Edyta

Martyna Jacewicz