pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:  
Tytuł książki:

Forma rzymska. Myśl Charlesa Maurrasa

Dane szczegółowe:
Wydawca: ARCANA
Rok wyd.: 2023
Oprawa: twarda
Ilość stron: 288 s.
Wymiar: 155x215 mm
EAN: 9788365350855
ISBN: 978-83-65350-85-5
Data: 2023-11-07
36.27 
pozycja dostępna Wyślemy w czasie: 24 h

Opis książki:

Książka Krzysztofa Tyszki-Drozdowskiego to rzecz wartościowa zarówno jeśli chodzi o rzetelność i wnikliwość zawartych w niej analiz, opartych na uważnej lekturze źródeł i istniejących opracowań, jak i formę, która powinna przyciągać czytelników z rozmaitych środowisk. Maurras jawi się w niej jako interesujący myśliciel, mierzący się z wieloma problemami, które są wciąż aktualne, jak na przykład problem centralizmu i lokalnych różnic albo problem stabilności porządku politycznego. Autor nie stara się na siłę go ,,aktualizować”. Po prostu skrupulatnie i z wyczuciem niuansu – zgodnie z najlepszymi wzorcami historii idei – rekonstruuje jego stanowisko, pozwalając czytelnikom wyciągnąć wnioski.

 

(prof. Michał Herer)

 

Otrzymujemy cenną i bardzo potrzebną, a do tego pionierską monografię jednego z najważniejszych pisarzy politycznych i teoretyków literackich pierwszej połowy XX wieku. Maurras był – o czym się zwykle pamięta – ideologiem nacjonalizmu integralnego, lecz także – co zna się gorzej – wpływał znacząco nie tylko na francuskie życie intelektualne swej epoki, ale na twórców w innych krajach, w tym w Polsce. Praca wyróżnia się obiektywizmem i przejrzystością, szeroką erudycją z intelektualną wnikliwością oraz niezależnością.

 

(prof. Maciej Urbanowski)

 

Krzysztof Tyszka-Drozdowski (1991 r.) – urodzony w Warszawie. W 2019 roku zadebiutował zbiorem esejów Żuawi nicości. W 2021 roku w Wydawnictwie ARCANA ukazała się jego debiutancka powieść Zamknięte raje. Obie książki nominowano do Nagrody Literackiej im. Józefa Mackiewicza. Publikował liczne artykuły zarówno w prasie polskiej (,,Plus Minus”, ,,Arcana”, ,,Do Rzeczy”, ,,Teologia Polityczna”), jak i zagranicznej (,,The American Conservative”, ,,The Critic”, ,,Un Herd”, ,,American Affairs Journal”, ,,Valeurs Actuelles”). Tłumaczył pisma Jacques’a Bainville’a i Charles’a Maurrasa. Jest autorem i wydawcą pierwszego na język polski przekładu Alaina de Benoist, Przeciw liberalizmowi. Wkrótce nakładem Wydawnictwa ARCANA ukaże się jego druga powieść Dalsza noc.

Książka "Forma rzymska. Myśl Charlesa Maurrasa" - Krzysztof Tyszka-Drozdowski - oprawa twarda - Wydawnictwo ARCANA. Książka posiada 288 stron i została wydana w 2023 r. Cena 36.27 zł. Zapraszamy na zakupy! Zapewniamy szybką realizację zamówienia.