pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:
Książki »
»
Falanga. Ruch Narodowo-Radykalny
Tytuł książki:

Falanga. Ruch Narodowo-Radykalny

Autor książki:

Szymon Rudnicki

Dane szczegółowe:
Wydawca: ASPRA-JR
Rok wyd.: 2018
Oprawa: twarda
Ilość stron: 834 s.
Wymiar: 165x240 mm
EAN: 9788375458206
ISBN: 978-83-7545-820-6
Data: 2018-05-17
Cena wydawcy: 79.00 złpozycja niedostępna
Produkty podobne:
okładka książki - Chłopskie Stronnictwo Radykalne
Chłopskie Stronnictwo Radykalne 1919-1928 21.15 zł pozycja dostępna!

Falanga. Ruch Narodowo-Radykalny - Szymon Rudnicki - opis książki:

"Książkę prof. Szymona Rudnickiego uważam za bardzo ważną w ramach badań nad II Rzeczpospolitą, zauważam jednocześnie, że w ostatnich latach niewiele wartościowych prac o tej państwowości się publikuje, co sprzyja szkodliwej mitologizacji lub po prostu niewiedzy i umożliwia kreowanie absurdalnych tez i poglądów w publicystyce i przestrzeni publicznej. Jest to więc też książka istotna jako kompendium wiedzy dotyczące współcześnie używanych nawiązań i zapożyczeń, które znamionują powrót do pokus totalitarnych".

Prof. Andrzej Friszke
"Wydanie książki profesora Szymona Rudnickiego jest nie tylko uzasadnione i potrzebne, ale jest wręcz koniecznością. Po jej lekturze nie będzie się można już tłumaczyć nieznajomością faktów, historii czy stojących za członkami radykalnych ugrupowań nacjonalistycznych inspiracji ideologicznych. [...] Pisarstwo Szymona Rudnickiego wyróżnia się solidną podstawą źródłową i wyważonymi ocenami, co wcale nie oznacza, że Autor stroni od wyrażenia własnego zdania. [...] Interesują go przede wszystkim historyczne źródła opisywanej historii, które tropi z dociekliwością godną detektywa i zawsze stara się zrozumieć motywy ludzkich wyborów, nawet jeśli bywają to wybory kontrowersyjne, a nawet zbrodnicze. Jednak w zdecydowanej większości omawianych wydarzeń, faktów i osób ostateczną ocenę pozostawia czytelnikowi".

Prof. Stanisław Obirek

Książka „Falanga. Ruch Narodowo-Radykalny” - oprawa twarda - Wydawnictwo ASPRA-JR. Książka posiada 834 stron i została wydana w 2018 r.

Oceń, napisz recenzję/opinię [+]
  Bądź pierwszy - napisz opinię, recenzję o książce ""
Szymon Rudnicki - autor m.in.:
Kupujący tę pozycję zamówili również:
Szkoła Główna. Kręgi wpływów - okładka książki
Szkoła Główna. Kręgi wpływów Urszula Kowalczuk, Łukasz Książyk