pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:  
podręcznik:

Europeistyka. Podręcznik akademicki. Tom 1

Dane szczegółowe:
Wydawca: Naukowe PWN
Rok wyd.: 2012
Oprawa: miękka
Ilość stron: 470 s.
Wymiar: 168x238 mm
EAN: 9788301169282
ISBN: 978-83-0116-928-2
Data: 2012-09-27
68.40 
pozycja dostępna Wyślemy w czasie: 1-3 dni

Opis książki:

Europeistyka to jedna z młodszych dyscyplin naukowych, której przedmiotem badań są dynamiczne procesy integracji europejskiej i funkcjonowanie Unii Europejskiej. Autorzy podręcznika zaproponowali nowatorskie i całościowe ujęcie tej tematyki, porządkujące dotychczasowy stan wiedzy. Przedstawili Unię Europejską jako wielopłaszczyznową wspólnotę, integrującą państwa, społeczeństwa i jednostki w ramach płaszczyzn, takich jak gospodarka, prawo, polityka, sprawy społeczne i kulturalne.

Redaktorzy naukowi podręcznika zebrali zespół najlepszych badaczy specjalizujących się w zagadnieniach z zakresu studiów europejskich i reprezentujących różne ośrodki akademickie w Polsce.

W pierwszym tomie autorzy przedstawili: teoretyczne podejścia do studiów europejskich, koncepcje integracji europejskiej i rozwoju Unii Europejskiej, kształt i realizację unijnego modelu wspólnoty dobrobytu, system polityczny Unii Europejskiej, rozwój i charakter prawa unijnego, międzynarodowe atrybuty i role Unii Europejskiej.

W drugim tomie autorzy przedstawili: kulturowy wymiar integracji europejskiej, europejską integrację socjalną i unijną politykę społeczną, ochronę praw i wolności jednostek w Unii Europejskiej, rozwój europejskiego społeczeństwa obywatelskiego, terytorialny wymiar Unii Europejskiej, uwarunkowania, przebieg i konsekwencje integracji Polski z Unią Europejską.

Książka "Europeistyka. Podręcznik akademicki. Tom 1" - oprawa miękka - Wydawnictwo Naukowe PWN. Książka posiada 470 stron i została wydana w 2012 r. Cena 68.40 zł. Zapraszamy na zakupy!