pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:  
Tytuł książki:

Dyplomacja publiczna Unii Europejskiej

Dane szczegółowe:
Wydawca: Scholar
Rok wyd.: 2019
Oprawa: miękka
Ilość stron: 292 s.
Wymiar: 165x235 mm
EAN: 9788373837447
ISBN: 978-83-7383-744-7
Data: 2019-06-11
29.98 
pozycja dostępna Wyślemy w czasie: 1-3 dni

Opis książki:

Oddawana w ręce czytelnika publikacja pozwala spojrzeć na dzisiejszą dyplomację europejską z różnych perspektyw: od analizy procesu decyzyjnego Unii Europejskiej, przez ukazanie poszczególnych działań realizowanych w jej lokalnym, polskim wymiarze, po ekonomiczno-globalne spojrzenie na efekty poszczególnych decyzji. [...] Interdyscyplinarność nauki o stosunkach międzynarodowych determinowała zastosowane w pracy podejście badawcze. Jednym z celów, które postawiła sobie Autorka, było zdefiniowanie nowego ujęcia integrującego metody badawcze z zakresu stosunków międzynarodowych i komunikowania politycznego.

z recenzji dr hab. Ilony Biernackiej-Ligięzy, prof. UMCS
Konstrukcja pracy wskazuje, że mamy do czynienia z realizacją przemyślanego zamysłu badawczego Autorki. Zwłaszcza podział pracy na część teoretyczną i weryfikację empiryczną podnosi walor publikacji do rangi wysoko ocenianych monografii prezentujących bardzo dobry warsztat naukowy, który powinien być upowszechniany w celach dydaktycznych dla kolejnych pokoleń naukowców. [...] Publikacja wyróżnia się na rynku i stanowi inspirujące opracowanie o szerokich walorach poznawczych integrujących różne podejścia badawcze.

z recenzji dr hab. Marty Witkowskiej

Marta Ryniejska-Kiełdanowicz - politolog, adiunkt w Zakładzie Komunikowania Międzynarodowego w Instytucie Studiów Międzynarodowych Uniwersytetu Wrocławskiego. W kręgu jej zainteresowań naukowych znajdują się takie zagadnienia, jak międzynarodowe public relations, studia nad dyplomacją publiczną i kulturalną oraz dyplomacja miast.

Książka "Dyplomacja publiczna Unii Europejskiej" - Marta Ryniejska-Kiełdanowicz - oprawa miękka - Wydawnictwo Scholar. Książka posiada 292 stron i została wydana w 2019 r. Cena 29.98 zł. Zapraszamy na zakupy!