pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:
Tytuł książki:

Europa skok w nieznane

Dane szczegółowe:
Wydawca: Wydawnictwo Akademickie DIALOG
Rok wyd.: 2022
Oprawa: Miękka ze skrzydełka
Ilość stron: 298 s.
Wymiar: 150x235 mm
EAN: 9788382380606
ISBN: 978-83-8238-060-6
Data: 2022-05-12
54.09  65.00  10.91 
pozycja dostępna Wyślemy w czasie: 2-4 dni

Opis książki:

Europa - skok w nieznane to opowieść o dekadzie (1948-1957), w czasie której narodziły się Wspólnoty Europejskie, z czasem przekształcone w Unię Europejską. Nie jest to jednak "kolejna książka o Unii, prawie unijnym i traktatach europejskich", których znajdziemy na rynku mnóstwo. To książka pełna faktów, ale przede wszystkim napisana z pasją. To historia przelana na papier lekkim piórem autorki, która przed rozpoczęciem pracy w instytucjach unijnych zdobywała szlify dziennikarskie m.in. w tygodniku "Tiempo".

Europa - skok to przede wszystkim książka, która w ciekawym, miejscami zabawnym stylu ukazuje sylwetki "ojców założycieli" UE (Jeana Monneta, Roberta Schumana, Konrada Adenauera, Alcide a De Gasperi, Paula-Henriego Spaaka). Przytacza prawdziwe dialogi i sytuacje, które często są kluczem do zrozumienia, w jaki sposób i dlaczego podejmowano wówczas decyzje, które dziś mają wpływ na życie 500 milionów Europejczyków.

Autorka łączy w swej pracy lekki, przystępny język z mocnym trzymaniem się faktów historycznych i zapisków archiwalnych. Nie ma tu miejsca na fantazję - ale Victoria Martin de la Torre potrafi przedstawić genezę Unii tak, że żadne "upiększenie" nie jest potrzebne. Ogromną wartością książki są liczne wywiady, które autorka przeprowadziła z osobami znającymi bezpośrednio jej bohaterów - z rodzinami, współpracownikami, doradcami.

Victoria Martín de la Torre (ur. 1973 w Madrycie) od 2008 roku pracuje jako doradczyni do spraw komunikacji Grupy Socjalistów i Demokratów w Parlamencie Europejskim. Uzyskała tytuł magistra dziennikarstwa na Uniwersytecie Columbia w Nowym Jorku (Stypendium Fulbrighta, 1999) i magistra polityki europejskiej w Kolegium Europejskim w Brugii. Przed rozpoczęciem pracy w Brukseli była dziennikarką tygodnika Tiempo. W 2007 roku w oficynie Barrabes ukazała się jej pierwsza książka, Viaje a la ciudad de Belén (Podróż do miasta Betlejem). W 2009 roku założyła stowarzyszenie Forum Abrahama dla Dialogu Międzykulturowego i Międzyreligijnego, którego jest prezeską.

Potrzebujemy przekonującej opowieści o tym, jak to się stało, że powstała Unia Europejska, dlaczego jej powstanie zmieniło historię Europy i dlaczego jest takie ważne, abyśmy jej nie stracili - przez głupotę polityczną, czy przez przypadek. Książka Victorii daje nam taką opowieść. Jest ona napisana rzetelnie, na podstawie faktów, ale nie jest to książka, która chciałaby stać się jednym z wielu zakurzonych tomów w bibliotekach.

Prof. Danuta Hübner
Są takie książki, które mają swój smak, od samego początku aż do ostatniej strony - i to jest jedna z nich. A porusza ona dość surowy temat - narodzin Wspólnot Europejskich. Na pierwszy rzut oka nie jest to tematyka atrakcyjna czy szczególnie pociągająca. Ale oto wkracza talent autorki - tak ogromny, że ta książka to prawdziwa perełka, dopieszczona w najdrobniejszych szczegółach, którą czyta się niczym powieść pełną zwrotów akcji.

Michel Theys, Bulletin Quotidien Europe

Książka "Europa skok w nieznane" - Victoria Martin de la Torre - oprawa Miękka ze skrzydełka - Wydawnictwo Akademickie DIALOG. Książka posiada 298 stron i została wydana w 2022 r. Cena 54.09 zł. Zapraszamy na zakupy!

Bądź pierwszy - Oceń, napisz recenzję/opinię [+]