pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:
Książki »
»
Ekologia w teologiczno-społecznej refleksji ekumenicznej. Wybrane...
Książki »
Tytuł książki:

Ekologia w teologiczno-społecznej refleksji ekumenicznej. Wybrane ujęcia. Seria: Prace Wydziału Teologii 196

Autor książki:

ks. Przemysław Kantyka

Dane szczegółowe:
Wydawca: Towarzystwo Naukowe KUL
Rok wyd.: 2019
Oprawa: miękka
Ilość stron: 134 s.
Wymiar: 167x240 mm
EAN: 9788373068964
ISBN: 978-83-7306-896-4
Data: 2020-07-01
25.98 
pozycja dostępna Wyślemy w czasie: 3-5 dni

Ekologia w teologiczno-społecznej refleksji ekumenicznej. Wybrane ujęcia. Seria: Prace Wydziału Teologii 196 - opis książki:

Celem książki jest odpowiedź na pytanie, jak zagadnienia ekologiczne są przedstawiane w teologiczno-społecznej refleksji proponowanej przez Światową Radę Kościołów, Konferencję Kościołów Europejskich oraz Kościół katolicki. Zamysłem autora było dokonanie możliwie syntetycznej, ale też reprezentatywnej i całościowej rekonstrukcji ekumenicznej nauki społecznej trzech wybranych nurtów w dziedzinie ekoteologii. Wychodząc od ogólnego omówienia tematyki ekologicznej w pracach Światowej Rady Kościołów, badanie jej dorobku ekoteologicznego przebiega przez ustalenie teologicznych wyznaczników pro­wadzonej w niej refleksji ekologicznej, by określić obszary jej działania na rzecz „sprawiedliwości ekologicznej". Omówienie refleksji ekoteologicznej w pracach Konferencji Kościołów Europejskich daje asumpt do ukazania relacji biedy i bogactwa do destrukcji ekologicznej po to, by przedstawić rozumienie „sprawiedliwości klimatycznej" w kontekście ekonomicznym i ekologicznym, a wreszcie ustalić znaczenie „zasady wystarczalności" jako pomocy w drodze do życia w harmonii ze Stwórcą i stworzeniem. Obrazu dopełnia opracowanie podstawowych założeń teologiczno-społecznej nauki Kościoła katolickiego o ekologii, które dają okazje do ukazania odpowiedzialności człowieka za środowisko naturalne, a wreszcie przedstawienia znaczenia zrównoważonego rozwoju oraz wstrzemięźliwości dla dobrego włodarstwa człowieka nad przyrodą.

Książka "Ekologia w teologiczno-społecznej refleksji ekumenicznej. Wybrane ujęcia. Seria: Prace Wydziału Teologii 196" - ks. Przemysław Kantyka - oprawa miękka - Wydawnictwo Towarzystwo Naukowe KUL. Książka posiada 134 stron i została wydana w 2019 r. Cena 25.98 zł. Zapraszamy na zakupy!

Oceń, napisz recenzję/opinię [+]