pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:  
Tytuł książki:

Gospodarka a środowisko i ekologia

Autor książki:

Krzysztof Małachowski

(red.)
Dane szczegółowe:
Wydawca: CeDeWu
Rok wyd.: 2023
Oprawa: miękka
Ilość stron: 282 s.
Wymiar: 165x235 mm
EAN: 9788381027137
ISBN: 978-83-8102-713-7
Data: 2023-03-29
52.67 
pozycja dostępna Wyślemy w czasie: 24 h

Opis książki:

Celem niniejszej publikacji jest przedstawienie związków zachodzących między gospodarką a środowiskiem, a więc odpowiedź na pytanie: jaki wpływ ma gospodarka człowieka na środowisko przyrodnicze i odwrotnie, chociaż oddziaływanie środowiska na systemy społeczno-gospodarcze było zawsze wyraźne i rzadko kwestionowane.

Książka ta przedstawia istotę ścisłych powiązań gospodarki ze środowiskiem, jej wpływ na stan i zagrożenie przyrody oraz formy ochrony i racjonalnego kształtowania środowiska. Praca zwraca uwagę na ekorozwój, czyli prowadzenie wszelkiej działalności gospodarczej w harmonii z przyrodą.

Publikacja przeznaczona jest głównie dla studentów wszystkich kierunków ekonomicznych i pokrewnych realizujących przedmioty: Gospodarka a środowisko, Ochrona środowiska i Ochrona środowiska z gospodarką przestrzenną. Będzie również przydatna studiującym ochronę środowiska lub jej elementy, biologię i geografię w uniwersytetach oraz innych uczelniach. Z pracy tej mogą z całą pewnością korzystać uczniowie szkół średnich w ramach biologii, geografii i ochrony środowiska.

Książka "Gospodarka a środowisko i ekologia" - Krzysztof Małachowski (red.) - oprawa miękka - Wydawnictwo CeDeWu. Książka posiada 282 stron i została wydana w 2023 r. Cena 52.67 zł. Zapraszamy na zakupy! Zapewniamy szybką realizację zamówienia.