pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:
 
Księgarnia »
Książki »
»
Efektywność wydatków na badania i rozwój w Polsce na tle innych państw...
książka:

Efektywność wydatków na badania i rozwój w Polsce na tle innych państw Unii Europejskiej

Dane szczegółowe:
Wydawca: Difin
Rok wyd.: 2018
Oprawa: miękka
Ilość stron: 254 s.
EAN: 9788380855618
ISBN: 978-83-8085-561-8
Data: 2017-12-18
Cena wydawcy: 55.00 złpozycja niedostępna

Efektywność wydatków na badania i rozwój w Polsce na tle innych państw Unii Europejskiej - Jakub Sawulski - opis książki:

Po ponad 25 latach od początku transformacji gospodarczej coraz częściej wskazuje się, że dla utrzymania dotychczasowego tempa doganiania najwyżej rozwiniętych państw świata polska gospodarka potrzebuje wzrostu innowacyjności. W procesie powstawania innowacji kluczową rolę odgrywa działalność badawczo-rozwojowa (B+R), w związku z czym polityka gospodarcza państwa kładzie nacisk na zwiększanie nakładów na ten cel. Autor książki pokazuje jednak, że takie podejście jest błędne. Jego zdaniem polityka gospodarcza państw o podobnej do Polski charakterystyce powinna skupiać się nie na zwiększaniu wydatków na B+R (co jest niezwykle trudne na tym poziomie rozwoju), ale na podnoszeniu ich efektywności. Przeprowadzone badanie pokazuje, że państwa mogą istotnie różnić się tym, jakie wyniki działalności B+R osiągają przy tych samych nakładach. Efektywność wydatków na B+R w Polsce jest przeciętna na tle państw UE, co oznacza, że istnieje przestrzeń do jej zwiększania. Książka zawiera szereg rekomendacji dotyczących polityki gospodarczej Polski, podpartych licznymi przykładami rozwiązań stosowanych w innych państwach UE.

Książka „Efektywność wydatków na badania i rozwój w Polsce na tle innych państw Unii Europejskiej” - oprawa miękka - Wydawnictwo Difin.

Książka posiada 254 stron i została wydana w 2018 r.

Oceń, napisz recenzję/opinię [+]
  Bądź pierwszy - napisz opinię, recenzję o książce "Efektywność wydatków na badania i rozwój w Polsce na tle innych państw..."
Jakub Sawulski - autor m.in.: