pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:
Księgarnia »
Książki »
»
Efektywność informacyjna rynku finansowego w wybranych krajach Unii...
książka:

Efektywność informacyjna rynku finansowego w wybranych krajach Unii Europejskiej

Dane szczegółowe:
Wydawca: Wydawnictwo Uniwersytetu Łódzkiego
Rok wyd.: 2019
Oprawa: miękka
Ilość stron: 554 s.
EAN: 9788381425483
ISBN: 978-83-8142-548-3
Data: 2019-09-13
51.14  59.90  8.76 
pozycja dostępna Wyślemy w czasie: 24 h

Efektywność informacyjna rynku finansowego w wybranych krajach Unii Europejskiej - Dominik Kubacki - opis książki:

Celem publikacji jest ocena, czy wybrane europejskie rynki finansowe były efektywne informacyjnie w latach 2004-2017 w formie półsilnej, a także analiza porównawcza wytypowanych rynków wschodzących i dojrzałych. Podjęte badania są próbą zweryfikowania hipotezy o ponadprzeciętnej stopie zwrotu z różnych aktywów finansowych na ogłoszenia decyzji banku centralnego o zmianie lub pozostawieniu bez zmian stopy referencyjnej oraz ogłoszenia decyzji przez narodową instytucję statystyczną o wskaźniku PKB na krzywą dochodowości i giełdowy rynek akcji.

W części empirycznej przedstawiono i zastosowano analizę testów zdarzeń. Do porównania rynków finansowych wybrano Polskę, Czechy i Wielką Brytanię, a do oceny wpływu wykorzystano kilka instrumentów finansowych (stopy rynku międzybankowego, kontrakty FRA, obligacje skarbowe, swapy IRS) oraz indeksy giełdowe. Uzyskane wyniki wykazały, że analizowane rynki finansowe nie są w pełni zgodne z teorią rynków efektywnych w formie średniej, jednak poszczególne segmenty rynków finansowych w poszczególnych krajach posiadały takie cechy.

Książka „Efektywność informacyjna rynku finansowego w wybranych krajach Unii Europejskiej” - oprawa miękka - Wydawnictwo Uniwersytetu Łódzkiego.

Książka posiada 554 stron i została wydana w 2019 r.

Oceń, napisz recenzję/opinię [+]
  Bądź pierwszy - napisz opinię, recenzję o książce "Efektywność informacyjna rynku finansowego w wybranych krajach Unii..."
Kupujący tę pozycję zamówili również:
Produkty podobne:
Autonomia fiskalna i jej wpływ - okładka książki
Autonomia fiskalna i jej wpływ na działania samorządów Agnieszka Kopańska, Grzegorz Kula, Joanna Siwińska-Gorzelak, Grażyna Bukowska, Magdalena Młochowska