pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:
Tytuł książki:

Efektywne energetycznie układy pompowe

Autor książki:

Waldemar Jędral

Dane szczegółowe:
Wydawca: Oficyna Wydawnicza Politechniki Warszawskiej
Rok wyd.: 2018
Oprawa: miękka
Ilość stron: 272 s.
Wymiar: 176x250 mm
EAN: 9788378147572
ISBN: 978-83-7814-757-2
Data: 2020-06-05
44.50 
pozycja dostępna Wyślemy w czasie: 24 h

Opis książki:

W opracowaniu przedstawiono źródła strat energii w procesach transportu cieczy i konkretne przykłady nadmiernej energochłonności pompowania, zaczerpnięte zwłaszcza z przemysłu, energetyki i gospodarki komunalnej. Omówiono praktyczne sposoby wydatnego powiększenia efektywności energetycznej pompowania cieczy w różnych obszarach zastosowań, prowadzące do obniżenia zapotrzebowania na energię, co w konsekwencji zmniejsza emisję dwutlenku węgla, towarzyszącą spalaniu paliw kopalnych w procesach przetwarzania energii. Efektywność energetyczna procesów produkcyjnych i eksploatacyjnych staje się czwartym paliwem, a pozyskanie jej zasobów jest znacznie tańsze i szybsze niż budowa nowych źródeł energii.
Książka jest owocem ponad 40-letnich doświadczeń autora w obszarze energooszczędnej eksploatacji układów pompowych. Jest przeznaczona dla szerokiego kręgu użytkowników pomp, projektantów instalacji pompowych i studentów wyższych uczelni technicznych, ale może też być użyteczna dla wszystkich osób interesujących się zagadnieniami racjonalizacji przetwarzania i użytkowania energii.

Książka "Efektywne energetycznie układy pompowe" - Waldemar Jędral - oprawa miękka - Wydawnictwo Oficyna Wydawnicza Politechniki Warszawskiej. Książka posiada 272 stron i została wydana w 2018 r. Cena 44.50 zł. Zapraszamy na zakupy! Zapewniamy szybką realizację zamówienia.

Bądź pierwszy - Oceń, napisz recenzję/opinię [+]