pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:
Książki »
»
Elektroenergetyczna automatyka zabezpieczeniowa farm wiatrowych
Tytuł książki:

Elektroenergetyczna automatyka zabezpieczeniowa farm wiatrowych

Autor książki:

Zbigniew Lubośny

Dane szczegółowe:
Wydawca: Wydawnictwo Naukowe PWN
Rok wyd.: 2017
Oprawa: miękka
Ilość stron: 167 s.
Wymiar: 165x235 mm
EAN: 9788301193539
ISBN: 978-83-0119-353-9
Data: 2017-06-14
35.30  39.00  3.7 
pozycja dostępna Wyślemy w czasie: 48 h

Kierunki i tempo rozwoju elektroenergetyki zależą niewątpliwie od możliwości technicznych, ale również od przyjętej przez państwo polityki energetycznej. W Polsce już kilkanaście lat temu opracowano systemy wsparcia dla odnawialnych źródeł energii (OZE), które zaowocowały spektakularnym rozwojem elektrowni i farm wiatrowych. Jeżeli potwierdzą się przewidywania Polskiego Stowarzyszenia Energetyki Wiatrowej, to w ciągu najbliższej dekady sumaryczna moc elektrowni wiatrowych przekroczy prognozowaną zdolność przyłączeniową systemu. Oznacza to, że problematyka współpracy farm i elektrowni wiatrowych z systemem elektroenergetycznym będzie nabierała coraz większego znaczenia.

W książce kompleksowo zostały omówione zagadnienia związane z automatyką zabezpieczeniową, która odgrywa kluczową rolę w utrzymaniu ciągłości oraz odpowiedniej jakości pracy farm i elektrowni wiatrowych, co w kontekście planowanego rozwoju OZE będzie się przekładało na niezawodność funkcjonowania całego systemu elektroenergetycznego. Informacje dotyczące właściwego doboru automatyki zabezpieczeniowej farm i elektrowni wiatrowych, jej prawidłowego działania oraz współpracy z innymi elementami systemu elektroenergetycznego uzupełniono przykładem wzorcowego doboru nastaw zabezpieczeń farmy wiatrowej. Ponadto przedstawiono problematykę przekładników prądowych i napięciowych.

Publikacja jest przeznaczona dla studentów wydziałów elektrycznych i energetycznych uczelni technicznych, inżynierów pracujących w spółkach dystrybuujących energię, inwestorów farm wiatrowych, firm analizujących wpływ elektrowni wiatrowych na system elektroenergetyczny oraz operatorów systemów dystrybucyjnych i przesyłowych opracowujących wymagania dotyczące przyłączenia elektrowni i farm wiatrowych do systemu elektroenergetycznego.

Książka "Elektroenergetyczna automatyka zabezpieczeniowa farm wiatrowych" - Zbigniew Lubośny - oprawa miękka - Wydawnictwo Naukowe PWN. Książka posiada 167 stron i została wydana w 2017 r. Cena 35.30 zł. Zapraszamy na zakupy!

Oceń, napisz recenzję/opinię [+]
Zbigniew Lubośny - autor m.in.:
Kupujący tę pozycję zamówili również:
Produkty podobne:
Projektowanie nieliniowych układów - okładka książki

Projektowanie nieliniowych układów sterowania

Jacek Kabziński, Przemysław Mosiołek
Stabilność systemu elektroenergetycznego - okładka książki

Stabilność systemu elektroenergetycznego

Jan Machowski, Zbigniew Lubośny
Elektrownie. Seria: Elektrotechnika. - okładka książki

Elektrownie. Seria: Elektrotechnika. Podręczniki...

Maciej Pawlik, Franciszek Strzelczyk