pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:
Księgarnia »
Książki »
»
Edukacja XXI wieku. Strategia zarządzania i kierunki rozwoju
książka:

Edukacja XXI wieku. Strategia zarządzania i kierunki rozwoju

Dane szczegółowe:
Wydawca: Księgarnia Akademicka
Rok wyd.: 2020
Oprawa: miękka
Ilość stron: 363 s.
Wymiar: 145x205 mm
EAN: 9788381381314
ISBN: 978-83-8138-131-4
Data: 2020-06-10
25.66  32.00  6.34 
pozycja dostępna Wyślemy w czasie: 24 h

Edukacja XXI wieku. Strategia zarządzania i kierunki rozwoju - Tatiana Krawczyńska-Zaucha - opis książki:

Otaczający nas świat zmienia się w zawrotnym tempie. Globalizacja, cyfryzacja i nieograniczony dostęp do wiedzy wcześniejszych pokoleń są zupełnie nowymi doświadczeniami ludzkości, które nigdy wcześniej nie istniały. Postęp technologiczny i biotechnologiczny z jednej strony umożliwia terapię nieuleczalnych wcześniej
chorób, zamianę terenów pustynnych w kwitnące, sprawne funkcjonowanie wielomilionowych miast, nieprawdopodobną szybkość przemieszania się, a nawet masową eksplorację kosmosu, z drugiej jednak strony gatunek homo sapiens sam spycha się na krawędź życia i śmierci, zamieniając część błękitnej planety w śmietnik, zatruwając morza i oceany, wycinając w niekontrolowany sposób jej zielone płuca, skazując na zagładę kolejne gatunki roślin i zwierząt. Taka rzeczywistość stawia przed edukacją zupełnie nowe wyzwania. Kształcenie i wychowanie powinny przygotować dzieci nie tylko do "radzenia sobie" w rzeczywistości XXI w., ale przede wszystkim do świadomego wzięcia odpowiedzialności za otaczający nas świat; nie tylko do posiadania wiedzy, ale do jej interioryzacji i wyciągania wniosków na przyszłość; nie tylko podporządkowywania sobie świata, ale przede wszystkim do zrównoważonego współuczestniczenia w życiu planety jako całości.

Wydarzenia globalnej pandemii COVID-19 i międzynarodowa przymusowa kwarantanna pokazały ludzkości, jak kruchy jest stworzony przez nią porządek. Obnażyły też bezwzględnie wszystkie braki, błędne założenia i nieadekwatne cele edukacji. Ta książka jest propozycją naprawy systemu kształcenia w różnych jego
aspektach. Wytycza nowe kierunki rozwoju szkolnictwa w XXI w. i wskazuje adekwatne strategie nowoczesnego zarządzania. Zaprasza do tworzenia otwartej, włączającej edukacji od nowa, na podstawie świadomego wyciągania konstruktywnych wniosków z przeszłości.

Książka „Edukacja XXI wieku. Strategia zarządzania i kierunki rozwoju” - oprawa miękka - Wydawnictwo Księgarnia Akademicka.

Książka posiada 363 stron i została wydana w 2020 r.

Oceń, napisz recenzję/opinię [+]
  Bądź pierwszy - napisz opinię, recenzję o książce "Edukacja XXI wieku. Strategia zarządzania i kierunki rozwoju"
Tatiana Krawczyńska-Zaucha (red.) - autor m.in.:
Kupujący tę pozycję zamówili również:
Terapia pedagogiczna. Scenariusze - okładka książki
Terapia pedagogiczna. Scenariusze zajęć Violetta Florkiewicz (red.)
Ryzyko jako warunek rozwoju. Transformatywne - okładka książki
Ryzyko jako warunek rozwoju. Transformatywne aspekty... Klaudia Węc, Andrzej Wierciński (red.)
Produkty podobne:
Prawo a edukacja na przestrzeni - okładka książki
Prawo a edukacja na przestrzeni wieków Jakub Pokój, Damian Szczepaniak (red.)